Sürmanşet 9.6.2021 09:27:00 404 defa okundu

Tunceli Barosu "Oyuncu Ezgi Mola'nın Yanındayız"

“Yargı kararları tecavüzcüleri cesaretlendiremez”

Oyuncu Ezgi Mola hakkında, geçen yıl Batman'da İpek Er'e tecavüz edip intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Tunceli Barosu Yönetim Kurulu, “Yargının, her gün kadınların yaşam hakkı başta olmak üzere en temel haklarını -cezasızlığa güvenerek- ihlal, gasp ve tehdit eden faillerin en ağır şekilde cezalandırmasını talep ediyor ve Dersim Barosu olarak Ezgi Mola’nın yanıda olduğumuzu belirtiyoruz” açıklamasında bulundu.

Baro tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

”Uzun bir süredir zaten tartışmalı olan hukuk sistemimiz açılan bu dava ile tartışılmaya devam etmektedir!

“Nitelikli cinsel saldırı ve intihara sürükleme" suçları sanığı olarak tutuksuz yargılanan Musa Orhan'ın avukatı aracılığı ile başta oyuncu Ezgi Mola olmak üzere sosyal medya paylaşımları nedeniyle, pek çok sanatçı ve destek mesajı yazan yüzlerce kişi hakkında “hakaret" iddiası ile suç duyurusunda bulunmasını, hatta hapis cezası istemesini, en hafif tabiri ile hayretle takip ediyoruz.

Dersim Barosu Yönetim Kurulu olarak Kamuoyunun bu denli vicdanını yaralayan ve infial yaratan bir dava hakkında söz söyleyen oyuncular ve vatandaşlar hakkında tek tek suç duyurusunda bulunulmasını absürt buluyor ve kabul etmiyoruz!

Yargı kararları tacize, tecavüze isyan edenleri baskı altına alamaz, tecavüzcüleri cesaretlendiremez. Yargı kararları tacizciler, tecavüzcüler üzerinde caydırıcı olur!

Yoksa "Bu nasıl hukuk?" sorusu da hukukçular ve geniş halk kesimleri tarafından sorulmaya devam edecektir!

Yargının, her gün kadınların yaşam hakkı başta olmak üzere en temel haklarını -cezasızlığa güvenerek- ihlal, gasp ve tehdit eden faillerin en ağır şekilde cezalandırmasını talep ediyor ve Dersim Barosu olarak Ezgi Mola’nın yanında olduğumuzu belirtiyoruz!”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3634
 Dün : 19845
 Toplam : 43659728
 Ip No : 3.215.79.116