Manşet 10.4.2021 19:17:24 1197 defa okundu

Tunceli Barosu 11’nci Olağan Genel Kurulu: Av. Çetin Yeniden Başkan

Tunceli Barosunun 11’nci Olağan Genel Kurulu gerçekleşti-VİDEOLU HABER

Tunceli Barosunun 11’nci Olağan Genel Kurulu Belediye Konferans Salonunda gerçekleşti. Mevcut Başkan Kenan Çetin ile Av. Ali Rıza Güder’in aday olduğu Baro Başkanlığı seçiminde Güder 15 oy alırken Çetin 24 oy alarak seçimin kazananı oldu.

Tunceli Barosunun 11’nci Olağan Genel Kurulu, Belediye Konferans Salonunda çok sayıda kurum temsilcisi ile hukukçuların katılımıyla gerçekleşti.

Açılış ve saygı duruşuyla başlayan genel kurulda mevcut Başkan Kenan Çetin ile Av. Ali Rıza Güder başkanlığa aday oldu.

Rapor ve değerlendirmelerin yapıldığı kurulda Çetin ile Güder konuşma yaptı.

“MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Av. Kenan Çetin, “Dersim’in mayası sevgidir. İnsana, doğaya, bütün canlıya sahip çıkan insanların topluluğudur Dersim. Dersim Barosu, ırkçılığa, yoksulluğa karşı birlik beraberliği esas alır. Baromuz bu sorunların bir ucundan tutuyor. Her anlatılan uzak masallara gerek yok. Dersim hayatı en çıplak haliyle yaşıyor” dedi.

Çetin, “Gelecek, bize aydınlık veriler sunmasa da bugün söylediklerimizin yarında inşası için mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

“ÖZGÜRLÜKLERİ SAVUNAN MESLEK ÖRGÜTÜYÜZ”

Ali Rıza Güder ise, “Ne yazık ki Cumhuriyetçilik fikri artık bu ülkede can çekişmektedir. Ve buna karşılık mücadelemizde Dersim Barosu olarak amacımız açıktır. Alanda ve mahkeme salonunda dünyanın en görkemli çevre mücadelelerini veren ve devletle örgütler arasında sıkışmış binlerce vatandaşı ceza mahkemelerinde alnın akıyla savunmuş avukat arkadaşlarımızdır. Biz, amacı hak ve özgürlükleri savunmak ve meslektaşları gözetmek olan bir meslek örgütüyüz. Bir baro herhangi bir siyasi partinin fraksiyonu değildir. Ertesi gün CHP üyeliğinden hemen istifa edeceğim. Görev sürem içerisinde bir genel seçim olursa milletvekili adayı olmak için görevimden istifa etmeyeceğim” diye konuştu.

ÇETİN 24 OY ALARAK SEÇİMİ KAZANDI

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Baro üyeleri tarafından oylama sonucu Av. Ali Rıza Güder 15 oy aldı. Mevcut Başkan Kenan Çetin ise 24 oy alarak yeniden başkan seçildi.

 

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5371
 Dün : 15798
 Toplam : 42913598
 Ip No : 18.206.238.77