Manşet 22.7.2021 17:18:22 365 defa okundu

Tüm Dünyada İOS'mu Yoksa Android'mi Daha Çok Seviliyor

İşte detaylar.

Teknoloji dünyasının bugün en fazla konuştuğu konulardan birisi olan "Apple mı, Android telefon mu?" sorusunun cevabı, bir araştırmayla ortaya kondu.

Elbette herkesin olmasa da çoğunluğun gönlünde bu iki telefon seçeneğinden birisi, herhangi bir sebeple kullanamıyor olsa da diğer seçeneğe göre daha ön planda yer alıyor. Dünya çapında hem de ülkemizde akıllı telefon kullanıcıları en çok hangi tür telefonu seviyor? Android ve Apple telefonlarından en çok nefret eden ülkeler de açıklandı.

 

DÜNYA, ANDROİD’İ SEVİYOR

Paylaşılan bilgilere göre araştırmada yer alan 142 ülkenin 74’ündeki kullanıcılar, en çok Android işletim sistemli telefonları seviyor. Dünya genelinde 3 ülkede Android ve Apple sevenler birbirine eşitken 65 ülkenin kullanıcısı, Apple’ın telefonlarını seviyor.

Android işletim sisteminden nefret eden ülkelerin başında Polonya geliyor. Polonyalı kullanıcıların %34,44’ü Android’i sevmiyor. Tüm dünyadaysa kullanıcıların %15,64’lük kısmı Android’i sevmiyor.

 

EN ÇOK HANGİ ÜLKE APPLE’IN TELEFONLARINDAN NEFRET EDİYOR?

Tablonun gri renkli haline baktığımızda Apple telefonlardan en çok nefret eden ülkenin Letonya olduğunu görüyoruz. Letonyalı kullanıcıların %35,87’si, Apple telefonları sevmiyor. Dünya genelindeyse kullanıcıların %17,62’lik kısmı Apple’ı sevmiyor.

 

TÜRKİYE’DE DURUM NE?

Kullanıcıların 8,13’ü, Android hakkında olumsuz Tweet paylaştı.

Kullanıcıların %11,27’si Apple telefonları hakkında olumsuz Tweet paylaştı.

Türkiye’de en çok Apple telefonlar seviliyor.

 

ARAŞTIRMANIN DETAYLARI:

Araştırma, Android ve Apple ile ilişkili anahtar kelimelerin ve yüzlerce telefon model isminin listesinin çıkarılmasıyla başladı. Ardından Twitter API’ı kullanılarak 347 bin 856 Tweet toplandı. Bu Tweetlerin 208 bin 778’i Apple’la, 139 bin 78 tanesi Android’le ilişkiliydi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13751
 Dün : 18615
 Toplam : 45536421
 Ip No : 3.239.58.199