Eğitim 8.8.2019 08:51:24 989 defa okundu

Tokat’tan Tunceli’ye “Biz Anadoluyuz”

İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Tokat’tan Tunceli’ye 50 öğrenci ve görevli öğretmen geldi.

Öğrenci ve öğretmenler ilk olarak Vali Tuncay Sonel’i ziyaret etti.

 

“Gönül köprüleri kurun”

Burada konuşan Vali Sonel; “Bugün Tokat’tan Tunceli’ye gelen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi burada görmekten ve misafir etmekten son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim.  Sizlerin Tokat’tan buraya gelmenizi Anadolu’daki dostluk ve kardeşlik duyguları açısından son derece önemsiyoruz. İnşallah kültür ve medeniyetimizin temel değerlerini bu programlarla hep birlikte yarınlara taşıyacağız. Buraları gezmeniz, görmeniz, tanımanız, dayanışma ve siz gençlerin bilgilerinin artması açısından da son derece önem taşıyor. İnşallah Tunceli’den keyifli ve öğretici hatıralarla dönersiniz. İnşallah sizler üzerinden Tunceli ve Tokat arasında uzun yıllar sürecek güçlü gönül köprüleri kurulacaktır” dedi.

 

Tunceli Valisi, konuşmasının ardından öğrencilere çeşitli armağanlar verdi. Tunceli’de üç gün misafir olan öğrenciler,  Anafatma ziyareti, Anafatma güzergahında çevre temizliği, Anafatma mevkii Doğa Sporları Merkezi ziyareti ve zıpline etkinliği, Karahaydar gezisi, şehir turu, tekne gezisi, Millet Bahçesi’nde uçurtma şenliği gibi etkinlikler gerçekleştirdi.

 

Yapılan ziyaretlerin ve etkinliklerin ardından gelen grup ilimizden ayrıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8877
 Dün : 20559
 Toplam : 32811257
 Ip No : 18.205.60.226