Siyaset 23.6.2018 07:46:00 2652 defa okundu

Temelli “Sandıklara gideceğiz ve bu oyunu bozacağız”

Halkların Demokratik Partisi, bugün Tunceli’de miting düzenledi. Mitinge, HDP Eş Genel Başkanı Sezai temelli de katıldı.

Cezaevindeki Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın TRT’de yaptığı konuşmanın alandakilere dev ekrandan izletilmesiyle başlayan mitingde konuşan Sezai Temelli, "Oylarımıza sahip çıkarak, oyunları oylarımızla bozacağız. Kadınlar, gençler omuz omuza vererek 24 Haziran'dan sonra demokrasinin, barışın, HDP'nin önündeki bu barajı hep birlikte yıkacağız." dedi.

 

Seyid Rıza’da Miting
HDP bugün Tunceli’de miting düzenledi. Alana girişlerde polis kontrolünün olduğu mitinge katılanlara önce HDP’nin Edirne Cezaevinde tutuklu olan Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın TRT’de geçtiğimiz günlerde yayınlanan konuşması dinlettirildi. Ekrandan halka seslenen Demirtaş, hükümeti eleştirdi ve sandığa gidip oy kullanmanın önemine vurgu yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin de katıldığı miting, saat 15.00’da başladı. Seyyid Rıza Meydanındaki mitingde konuşan Temelli, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin önemine değindi.
HDP'nin önünün kesilmek istendiğini söyleyen Temelli, hükümeti eleştirdi.

HDP'nin barajın altında kalıp Meclis dışında bırakılmak istendiğini belirten Sezai Temelli, "Kadınlar, gençler omuz omuza vererek 24 Haziran'dan sonra demokrasinin, barışın, HDP'nin önündeki bu barajı hep birlikte yıkacağız." diye konuştu.

Mitingde HDP'nin Tunceli milletvekili adayları da tanıtıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 498
 Dün : 15259
 Toplam : 27789943
 Ip No : 52.91.176.251