İlçe Haberleri 14.9.2018 08:57:37 2492 defa okundu

Tarım ve insan

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen "9. Tarım ve İnsan" temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Tunceli merkezdeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Yeraltı çarşısı üzerinde 6 kategoride toplam 52 fotoğraf sergilendi.

 

6 kategoride 52 fotoğraf

 

Tunceli Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından resim sergisi açıldı. Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya, İl Müdürü Orhan Kaya,  şube müdürleri, bazı kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve halkın katılmasıyla serginin açılışı yapıldı. Yeraltı çarşısı üzerinde 6 kategoride 52 fotoğrafın sergilendiği sergide Tarım ve insan temaları işleniyor.

 

Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada;

“Bakanlığımız, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ve Denizbank işbirliği ile ülkemiz genelinde yapılan yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserlerden oluşan “9.Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi Belediye Yeraltı Çarşısı üstünde dün sergilenmeye başlandı.” denildi.

 

İl Müdürü Kaya, sergi açılışında yaptığı konuşmada; “Bakanlığımız tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen ‘Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar; Toplumun tarıma ilgisini arttırmak, tarımın önemi konusunda farkındalık oluşturmak, tarım sektöründe çalışanların tarımla olan ilişkilerini, kültürel aktivitelerle geliştirerek, duygu ve zihinsel motivasyonu sağlamak amacıyla ülkemiz genelinde sergilenmiş olup, tarladan soframıza kadar gelen süreçteki yoğun emeğin, alın terinin kitlelere ulaştırılmasının önemine dikkat çekiyor” dedi ve emeği geçen personele teşekkür etti.

Fotoğraf sergisi, Pazartesi gününe kadar Tunceli merkezdeki belediye yeraltı çarşısı üzerindeki alanda görülebilecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8285
 Dün : 13284
 Toplam : 30047118
 Ip No : 54.196.116.3