Sürmanşet 17.4.2019 08:54:49 794 defa okundu

TUNGEM Eğitimleri Başladı

Tunceli Gelişim Merkezi (TUNGEM)  ve Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği işbirliği ile düzenlenen eğitim semineri öğretmenevinde başladı.

Merkez ve ilçelerde görev yapan her kademeden öğretmenlere göre hazırlandığı açıklanan eğitim 2 gün sürecek.

 

Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, Doç. Dr. Erol Duran ve Dr. Türker Toker’in katıldığı seminerin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci yaptı.

 

“Gençleri 30-40 yıl sonrasına hazırlamak istiyoruz”

 

Ekmekci; “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ile ortaya koymuş olduğu hedeflerin ülkemizin eğitim kalitesini artıracağı bir gerçek. Bu noktada il milli eğitimlere büyük sorumluluklar düşüyor. 2023 vizyon hedeflerini hayata geçirmek için kaybedecek zamanımız olmadığı gibi yapacağımız da çok iş var. Eğitimin düzenlenmesi gereken, aksayan, iyileştirilmesi gereken yerlerine yönelik sağlam adımlar atmamız gerekmektedir. Bizler yeni nesilleri 30-40 yıl sonrasına nasıl hazırlarız? Gelecekte nasıl meslekler olacak… gibi soruları yanıtlamak ve buna göre eğitim-öğretim hayatını düzenlemek zorundayız. Bu nedenle 2023 Eğitim Vizyonu ışığında yaptığımız birçok çalışmaya Tunceli Gelişim Merkezi’ni de ekledik.

 

Tunceli Gelişim Merkezi’ni (TUNDEM) kurmamızdaki amaç; öğretmen, öğrenci, yönetici, veli, memurlar, destek personel yani tüm paydaşlarımıza yönelik eğitimler düzenleyecek, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda paydaşlarımızı şekillendirmeye, eğitimi yeniden kurgulamaya devam edeceğiz. Bu bağlamda bugün de öğretmenlerimiz için çok yönlü eğitimler düzenledik. Ülkemizin yetiştirdiği en kıymetli hocalarımızı Tunceli’ye davet ederek öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Öğretmenlerimizi güçlendirdikçe ve onlara yatırım yaptıkça, çocuklarımızı düşünen, soran, sorgulayan, yorum yapan, üst düzey düşünce becerilerini geliştiren bir eğitim sistemi kurgulamamız da o kadar kolay olacak. Böylece çocuklarımızın eğitim hayatında istenilen hedefler doğrultusunda olumlu gelişmeler olacak.

Tüm bunların ışığında yaptığımız bu eğitimlerin faydalı olmasını temenni ediyor, ilimize gelerek bizlere desteklerini sunan kıymetli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Seminerde; Prof. Dr. Aytaç Açıkalın “Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri”, Doç. Dr. Erol Duran, “Eğitimde Değişim ve Dönüşüm”, “Veri Okuryazarlığı ve Öğrenme Analitiği”, Dr. Türker Toker ise “Ölçme Değerlendirme ve Veri Analizi” konulu sunumlarıyla öğretmenlere bilgi verdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5360
 Dün : 16130
 Toplam : 30707298
 Ip No : 35.175.200.4