Eğitim 28.9.2021 18:28:37 2862 defa okundu

TUNCELİ'DEKİ BİRLİK VAKFI BİNASI, KIZ ÖĞRENCİ YURDU OLDU

Atatürk Mahallesinde Birlik Vakfı tarafından kullanılan bir bina özel yurda dönüştürüldü. Bu bina Gülen Cemaatinindi ancak daha sonra Tunceli Milli Emlak Müdürlüğüne devredildi. İşte ayrıntılar:

Birlik Vakfı Tunceli Şubesi'nde yönetim değişti. Şube Başkanı Bülent Kar görevden alınarak yerine Ticaret İl Müdürü Cevat Salman atandı. Bu arada, vakfa tahsisli bina da kız öğrenci yurduna dönüştürüldü.

Daha önce Gülen Cemaatine ait olan ve 2016 yılında Tunceli Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen Atatürk Mahallesi’ndeki 5 katlı bir bina, Birlik Vakfına tahsis edilmişti.

Bir süre 'Dersim 62 Spor Kulübü' tarafından da valilik oluru ile kullanılan bina, Birlik Vakfı Tunceli Şubesi tarafından öğrenci yurduna dönüştürüldü.

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’ın yaptığı görüşmeler sonucu böyle bir karar alındığını söyleyen Birlik Vakfı Tunceli Şube Başkanı Cevat Salman, 5 katlı binanın öğrenci kapasitesinin 90 olduğunu, ancak kapasitenin çok üzerine çıktıklarını söyledi.

Munzur Üniversitesi öğrencilerinin barınma sorunu nedeniyle şu anda 110 öğrencinin kaldığı yurt, özel yurt statüsü ile hizmet veriyor. Aylık 600 TL ücreti olan yurtta, sabah kahvaltısı ile akşam yemeklerinin de bu ücrete dahil olduğu açıklandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9534
 Dün : 19164
 Toplam : 49803579
 Ip No : 18.232.53.185