Manşet 14.9.2021 20:54:45 247 defa okundu

TUNCELİ VALİLİĞİ “ALGI YANILTMALARINA İTİBAR ETMEYİN”

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü  ve Otlubahçe arasında çıkan orman yangını sürüyor. Yangına karadan müdahalenin yetmediği bu nedenle 2 helikopter ile söndürme çalışmalarına başlandığı açıklandı. VİDEOLU HABER

TUNCELİ VALİLİĞİ “ALGI YANILTMALARINA İTİBAR ETMEYİN”

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü  ve Otlubahçe arasında çıkan orman yangını sürüyor. Yangına karadan müdahalenin yetmediği bu nedenle 2 helikopter ile söndürme çalışmalarına başlandığı açıklandı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, sosyal medyada yazılanlara itibar edilmemesi istendi ve şu ifadelere yer verildi; “Dün öğleden sonra Ovacık ilçemiz Otlubahçe köyü bölgesinde başlayan örtü yangınını söndürmek üzere; Orman İşletme Müdürlüğümüz ekipleri ile jandarma personelimiz bugün sabah erken saatlerde bölgeye intikal etmiş ancak alana karadan müdahalenin zor olması sebebiyle havadan müdahale talebinde bulunulmuştur.

Yangına havadan müdahale etmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımızca 2 yangın söndürme helikopteri görevlendirilmiş olup havadan müdahaleye de başlanmıştır. Sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışılan algı yanıltmalarına itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14484
 Dün : 18615
 Toplam : 45537154
 Ip No : 3.239.58.199