Ovacık 6.5.2021 18:12:27 2868 defa okundu

TOKİ’de Hak Sahibi Vatandaşlardan çağrı

Bir an önce teslim etsinler, mağduruz VİDEOLU HABER

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde TOKİ'ninn yaptığı  konutların yapımının gecikmesi nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu. 

TOKİ’de Hak Sahibi Vatandaşlar: Bir an önce teslim etsinler, mağduruz

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde TOKİ’nin yaptığı konutların yapımının gecikmesi nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililere çağrı yaptı.

Hak sahibi olan Orhan Kös, “Buradan TOKİ Başkanına sesleniyoruz. Lütfen inşaatınıza sahip çıkın. Buranın bir an önce bitirilip ev sahiplerine teslim edilmesini istiyoruz” dedi. Diğer bir hak sahibi olan İsmail Yılmaz ise, “2018’de teslim edilmesi gereken toplu konutlar hala teslim edilmedi, muhatap da bulamıyoruz” diye konuştu.

 

YILLARDIR BİTMİYOR

Ovacık ilçesinde 2017 yılında başlayan toplu konut inşaatları hala bitirilip hak sahiplerine teslim edilmedi.

Konuya ilişkin gazetemize konuşan vatandaaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak evlerin teslim edilmesini talep etti.

Tunceli EMEK’e  konuşan hak sahiplerinden Orhan Kös, “Proje 2017’de başladı. Teslimat süresi bildiğim kadarıyla bir buçuk yıldı. Bize vaat edilen oydu. Biz ön başvuru yaptık. TOKİ buna güvenmeyip 2 bin lira para yatırın deyince yatırdık. Sonrasında inşaat başladı. Teslimat süresine 1 buçuk ay kala iş daha yüzde elli tamamlanmıştı. Burada çalıştığım için bu konuya hakimdim” dedi.

“MUHATAP BULAMIYORUZ”

Kös, şöyle devam etti:

“Bize peşinatları yatırın dediler, ben zemin kat için 11 bin 750 lira peşinat yatırdım. Kaç yıldır inşaat sahası yüzde 85’lerde. İşin trajedik yönü; ne müteahhit ortada ne de TOKİ. Muhatap bulamıyoruz. 320 hak sahibi var, kimsenin ev yapacak durumu yok, şu an çevremde çok sıkıntı yaşayan insanlar var. İlçede ev bulmak sıkıntı. Ben kiracıyım; ev sahibim Mayıs ayı sonuna kadar süre verdi, çıkmam lazım. Ev bulamıyorum.  Burada bir ev var uzakta bizim evimiz sözde.

Tek ben değilim, 320 kişi aynı şekilde haykırıyor.

 

“BİR AN ÖNCE BİTİRİLİP TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Yapılan işlerde kontroller sıkıntılı. Hiçbir iş randımanlı değil, müteahhit ortada yok. Buradan TOKİ Başkanına sesleniyoruz. Lütfen inşaatınıza sahip çıkın. Bu halk muhatap birini bekliyor. Yetkililere sesleniyoruz. Buranın bir an önce toparlanıp ev sahiplerine teslim edilmesini istiyoruz.”

 

“MAĞDURUZ”

Diğer bir hak sahibi olan İsmail Yılmaz ise, “2018’de teslim edilmesi gereken toplu konutlar hala teslim edilmedi, muhatap da bulamıyoruz. İnsanları kandırdıklarını görüyoruz açıkçası. Gelen kontrolörlerle görüştüğümüzde sürekli başlarından atıyorlar. Yaklaşık 5 yıldır mağduruz. Hala kira ödüyoruz. Bize yardımcı olmalarını istiyoruz. İnsanlar mağdur durumda” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14502
 Dün : 18615
 Toplam : 45537172
 Ip No : 3.239.58.199