Spor 5.12.2017 11:00:38 713 defa okundu

TFF 2. ve 3. lig takımlarından maçlara çıkmama kararı

Türkiye Futbol Federasyonu 2. ve 3. ligde oynayan  90 takım, maçlara çıkmama kararı aldı.

Kulüpler, gelecek hafta oynanacak müsabakalarda Spor Toto Teşkilatı'nı protesto etmeye hazırlanıyor.

Mali açıdan birçok takımın sıkıntı içinde bulunduğu TFF 2. ve 3. Lig'de yer alan 90 takım, Spor Toto Teşkilatı'nı protesto karar aldı. Spor Toto Teşkilatı'nın her sezon kulüplere yaptığı ödemeyi bu sezon düşürdüğünü gerekçe gösteren kulüpler, bu duruma tepki göstermeye hazırlanıyor. 6 Aralık Çarşamba günü bir araya gelecek olan kulüp başkanları, toplantıdan çıkacak karara göre, bazı yaptırımlar uygulayacak. Bu bağlamda, 90 kulübün başkanlarının iki tür karar alabileceği konuşuluyor. İlk ihtimal olarak; bu kulüpler önümüzdeki hafta oynanacak maçlara çıkmayacak ve tepkisini böyle gösterecek. Bir diğer ihtimale göre de; futbolcular, müsabakalar için sahadaki yerlerini alacak ancak karşılaşmaların başlama düdüğünden sonra 1 dakika hareketsiz kalacak.
Yaşanan gelişme ile ilgili 6 Aralık Çarşamba günü Ankara'da gerçekleştirilecek toplantının ardından 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Cengiz Günaydın önderliğinde bir basın açıklaması yapılacak.

Ekonomik Kriz Gerekçe Gösterildi
Yaşadığı ekonomik krizi gerekçe gösteren Spor Toto Teşkilatı'nın tasarruf kararı alması ve bu tasarrufa 2. ve 3. lig kulüplerine yapılan ödemelerden başlaması sonrası kulüpler protestoya hazırlanıyor.

Maçlara Çıkmayacaklar!
TFF 2. ve 3. Lig'de mücadele eden 90 takımın maçlara çıkmama kararı aldı. Uzlaşma durumu sağlanırsa maçlara geç çıkma ya da başlama düdüğünden sonra sahada bir dakika hareketsiz bekleyerek protesto etme kararının da alınabileceği iddialar arasında.

Kritik Toplantı
Spor Toto Teşkilatı’nın TFF 2. ve 3. liglerinde yer alan kulüplerin İddaa bültenlerinde yer alan maç sayısını azaltması ve buna paralel olarak takımların aldığı paraların düşmesi, yeni bir krize yol açtı. 2. ve 3. liglerde mücadele eden 90 kulübün temsilcileri yarın Ankara’da bir toplantı yaparak, Spor Toto’nun bu kararına karşı alınacak önlemleri ve protesto yollarını konuşacak.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6526
 Dün : 16118
 Toplam : 26042998
 Ip No : 54.224.56.126