Manşet 10.10.2018 08:28:48 629 defa okundu

TBB'den Kredi Ödeme Kolaylığı

Türkiye Bankalar Birliği, kredi borçlarıyla ilgili tavsiye kararı aldı. Bankalar, 15 milyon liranın altında kredi borcu olan işletmelerle, esnafa 6 ay anapara ödemesiz 24 ay vade imkanı tanıyacak.

30 Nisan 2019 Kritik

Ekonomik aktivitedeki yavaşlamanın ve dövizdeki dalgalanmanın da etkisiyle son dönemde bazı işletmelerin kredi borçlarını zamanında ödemede zorlandıkları konuşuluyordu. Hatta bazı firmalar, kredilerini yeniden yapılandırma yolunu da seçmişti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bir tavsiye kararı alarak kredi borcu olan işletmelere ve esnafa kolaylık sağladı.

Kararla, firmaların kredilerini zorlanmadan ödemesi amaçlandı. Bu imkandan kredi borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanlar yararlanacak. Böylece, 30 Nisan 2019’a kadar vadesi dolacak veya taksit ödemesi olan krediler, 6 ayı anapara ödemesiz olmak üzere 24 ay vadeye kadar yapılandırılacak.

 

Büyümeye Katkı

Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Uygulama için işletmeler bankalara münferiden başvuracak olup, talepleri her bir banka tarafından kendi risk yönetimi ve kredi politikaları çerçevesinde değerlendirilecek. Bankacılık sektörü kaynakların ülkemizin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanılmasının gayreti içinde olmaya ve büyümenin sağlıklı biçimde sürdürülmesine katkı sağlamaya devam edecektir.”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3048
 Dün : 19595
 Toplam : 29773600
 Ip No : 3.83.236.51