Spor 21.9.2020 21:47:37 1123 defa okundu

Sporlu Hafta Başlıyor

Rafting-kano-yoga ve daha bir çok etkinlik

 

Tunceli Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkı sunacağı açıklanan, "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinlikleri başlıyor. 23-30 Eylül tarihleri arasında rafting, tekerlekli kayak, kick boks, kano, yoga, step-aerobik gibi bir çok spor faaliyeti gerçekleştirilecek.

 

23 EYLÜLDE BAŞLIYOR

Tunceli’de 23-30 Eylül tarihleri arasında çok sayıda spor etkinliğinin düzenleneceği açıklandı. Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Avrupa Spor Haftası kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttıran organizasyon kapsamında ilimizdeki program da netleşti.

 

GSİM DUYURDU

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden konuya ilişkin duyuruda şunlar kaydedildi; “Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye'de yaş cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin projemizin hedef kitlesi Türkiye'nin 81 ili olarak belirlenmiştir. Avrupa Spor Haftası (23-30 Eylül) boyunca tüm illerimizde Herkes İçin Ulusal Spor ve sağlık Günleri etkinlikleri gerçekleştirilecek olmakla birlikte, proje paydaşlarımız işbirliğinde spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

23 Eylül 2020 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce açılış programı kapsamında farklı spor branşlarında etkinlikler yapılacak olup, hafta boyunca ilimizin değişik yerlerinde bu etkinliklerin sürdürülmesi sağlanacaktır. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız hafta boyunca bu etkinliklerin başta personellerine ve halkımıza duyurulması konusunda duyarlı olacak ve hafta boyunca örnek olunacak şekilde asansör kullanılmaması teşvik edilerek bu konuda farkındalık yaratılması sağlanacaktır.

Bahse konu etkinlikler Valiliğimiz koordinesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkıları ile ilimizde 23 Eylül 2020 tarihinde saat 10.30'da Rafting yarışı için ANAFATMA mevkiinde hazır bulunarak Ankara'da startı verilecek olan "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinlikleri başlatılacak olup; ulusal canlı yayın araçları vasıtasıyla 81 il ile aynı anda alınan görüntüler Ankara Anıttepe Spor Kompleksinde kurulacak olan sinevizyon ekranından yayınlanacaktır.

Çin'in Wuhan şehrinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alarak spor dünyasını da olumsuz etkileyen yeni tip koranavirüs (covid-19) salgını nedeniyle virüsle mücadele kapsamında önlemler alınarak birçok faaliyetler ilimizde gerçekleştirilecektir. Tüm kamuoyuna duyurulur.”

 

Gerçekleştirilecek faaliyetler ise şöyle;

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13528
 Dün : 15571
 Toplam : 39698396
 Ip No : 3.234.254.115