Sürmanşet 5.4.2020 21:32:56 5763 defa okundu

Şimdi de Caize konuştu

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolması sonrasında suçlanan isimlerden akademisyen Caize Altun Ataç, olaydan 3 ay sonra bir açıklama yaptı. Öğretim Görevlisi Caize Ataç, bakın açıklamasında hangi cümlelere yer verdi:

 

 

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolması sonrasında suçlanan isimlerden akademisyen Caize Altun Ataç, yaptığı açıklamayla haksız lince uğradığını söyledi. Açıklamasında, genç kızın rektörlüğe yaptığı şikayet sonrası muhakkike verdiği ifadesinden bölümlere yer veren Caize Ataç, 5 TL topladığı için öğrencilerin mağdur edildiğinin doğru olmadığını savundu ve “Aylardır ben ve ailem kamuoyunda hedef haline getirildik. Hakaretlere ve tehditlere maruz kaldım. Yaratılan yanlış algılarla mağdur edildim. Adalete ve hukuka inanan bir insan olarak hukuki mecralarda hakkımı arama konusunda mücadelemi başlattım.” ifadelerini kullandı.

 

“BEN VE AİLEM HEDEF HALİNE GETİRİLDİK”

 

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan bu yılın 5 Ocak tarihinden itibaren haber alınamıyor. Aylarca intihar ettiği varsayımı üzerine AFAD Tunceli ekibi ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen ekiplerce Uzunçayır Baraj Gölünde aranan genç kızın kaybolmasından erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Zaynal Abarakov ve akademisyen Caize Altun Ataç sorumlu tutulmuştu. Öğretim Görevlisi Caize Ataç’ın derse geç giren öğrencilerden 5 TL topladığı ve Gülistan Doku’nun da bu duruma ilişkin rektörlüğe şikayette bulunduğu açıklanmıştı. Hakkında sık sık basın açıklamaları yapılan ve sosyal medya üzerinden de suçlanan Caize Ataç, olayın üzerinden 3 ay geçtikten sonra açıklama yaptı. Kendisinin haksız lince uğradığını söyledi ve açıklamasını şöyle sürdürdü;

 

AKADEMİSYEN CAİZE ALTUN ATAÇ’IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE

“Öğrencimiz Gülistan Doku'nun kaybolmasından sonra işin doğrusu nedir diye araştırılmadan, şahsım hedef haline getiren basın açıklamaları, haberler ve sosyal medyada paylaşımlar yapılmaktadır.

Gerek hukuka olan saygımdan gerekse bağlı bulunduğum kurumun değerlerini göz önünde bulundurarak sessiz kalmayı tercih ettim.

Hak aramanın ancak temel hak ve özgürlüklere riayet ederek, hukuki yollar kullanılarak olacağı inancımı hayatım boyunca şiar edindim.

Aksi bir davranış, hak arar iken, hak ihlalleri doğuracağı aşikardır.

Meslek hayatım boyunca öğrencilerimi bir kardeşim ve evladım gibi gördüm.

Bir anne ve eğitmen olarak öğrencilerimin yaşayabileceği sıkıntıları çözme konusunda yardımcı olmaya çalıştım.

Kaybolan öğrencimizin derse geç geldiği için 5 TL aldığım ve mağduriyetini daha artırdığım şeklinde aylarca açıklamalar yapıldı.

Bunların hiç birisi doğru olmadığı sevgili öğrencimizin yazılı beyanları ve diğer sınıf öğrencilerin vermiş olduğu yazılı beyanlarla sabittir.

Bu söylemlerde bulunan ve bu konuda haber yapan hiçbir kardeşimiz sağlıklı araştırma yapmadan sadece soyut söylemlere dayanarak beyanda bulundular ve haber yaptılar.

Eğer söz konusu şikayetle ilgili, şikayetçi 3 öğrencimiz ile şahit olarak ifadelerine başvurulan 32 öğrencimizin yazılı beyanları önceden incelenseydi, söylenenlerin tamamen gerçek dışı olduğu ve asılsız ithamlardan ibaret olduğu görülürdü.

Şöyle ki;

Gülistan Doku'nun 20.12.2019 tarihli ifadesinin;

2 nolu cevabında;

Gülistan;

'BU UYGULAMAYI ÖĞRENCİLERİN YAPTIĞI ARKADAŞLARIN DAHA ÖNCE YAPILAN ETKİNLİĞİ BU YIL DA YAPMAK İSTEDİKLERİNİ' söylemiştir.

3 nolu soru ile;

Kendisine para verip vermediği, derse geç gelip gelmediği sorulmuştur.

Gülistan;

BEN HİÇ PARA VERMEDİM, PARA VERİLDİĞİNİ DE GÖRMEDİM, PARAYI TOPLAYAN KİŞİ B. ADLI ARKADAŞIMIZDIR. demiştir.

 

4 nolu soru ile;

Gülistan'a parayı kimin topladığı sorulmuştur.

Bu soruya cevaben;

PARAYI SINIF ARKADAŞIMIZ B. ADLI ARKADAŞIMIZ TOPLAMIŞTIR“ demiştir.

5 nolu soru ile;

Gülistan'a toplanan paranın ne amaçla kullanıldığı sorulmuştur.

Bu soruya cevaben ‘HENÜZ KULLANILMADI. BİR SINIF ETKİNLİĞİ YAPILACAĞI VEYA ÖZEL EĞİTİMDEKİ ÇOCUKLARA BU PARA İLE HEDİYE ALINACAĞI SÖYLENDİ” demiştir.

İfadesi alınan tüm öğrencilerin ifadelerinde;

-Bu etkinlik, tüm öğrencilerin katılımı ile sınıfça alındı.

-Kimseden herhangi bir şekilde para alınmadı.

-Derse geç kalan öğrencilerin sadece isimleri yazıldı.

-Biz kendi aramızda bir arkadaşımızı görevlendirdik.

-Zorlama olmadı. Kimseden de para alınmadı.

-Eksik bir şey olursa öğretmenimiz tamamlayacaktı.

-Daha sonra birkaç arkadaş itiraz edince, etkinliğe son verildi.

-Bu etkinlik şikayetten önce sonlandırıldı.

35 öğrenci soruşturmacıya vermiş oldukları yazılı beyanlarında yukarıda arz ettiğim şekilde hiçbir şekilde ne Gülistan’dan ne de başka bir öğrenciden para alınmadığı, etkinliği sınıfın düzenlediği beyan etmelerine rağmen, bu gerçeklerin bilinmesine rağmen kamuoyunun bilinçli bir şekilde yanlış ve farklı beyanlarda bulunulmasını anlamış değilim.

Temel hak ve özgürlüklerin sınırı, karşıdaki insanların temel hak ve özgürlüklerin başladığı noktada biter. Bir yavrumuz kaybolmuştur, bir anne ve öğretmen olarak ailemizin acısını anlıyorum.

Keşke açıklamalar yapmadan önce kızlarının yazılı ifadesine baksalardı.

Aylardır ben ve ailem kamuoyunda hedef haline getirildik. Hakaretlere ve tehditlere maruz kaldım. Yaratılan yanlış algılarla mağdur edildim.

Adalete ve hukuka inanan bir insan olarak hukuki mecralarda hakkımı arama konusunda mücadelemi başlattım. Aylardır benim hakkımda yapılan gerçek dışı söylemlerin doğru olmadığını Gülistan Doku'nun ve 34 arkadaşının yazılı beyanları ile ortaya koyuyorum. Benim ve ailemin aylardır haksız ve gerçekle ilgisi olmayan söylemlerle yaşadığı ve çektiği sıkıntıları sizler vasıtasıyla kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

GÜLİSTAN DOKU'NUN  KAYBOLMASI SONRASI VİDEOLARI VE AİLESİYLE RÖPORTAJLARI BURAYA TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2178
 Dün : 15222
 Toplam : 36667927
 Ip No : 18.207.254.88