Spor 24.10.2017 10:27:54 988 defa okundu

"Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi”

Tunceli’de ikamet eden gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi” kapsamında, günü birlik geziler için şehir dışına götürülüyor.

Tunceli’de ikamet eden 14 ile 29 yaş aralığındaki gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi” kapsamında, neredeyse her hafta sonu günü birlik gezilerle şehir dışına götürülüyor. 26 Kasım 2017 tarihine kadar sürdürülmesi planlanan geziler için, www.sehirlervekulturler.gsb.gov.tr internet adresinden başvuru yapmak mümkün.

 

1000 Kişilik Kontenjan 

Şimdiye kadar 560 genç ile Elazığ ve Malatya illerine ücretsiz olarak gerçekleştirildiği belirtilen gezilerin kontenjanının 1.000 kişiyle sınırlı olduğu açıklandı. Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından konuya dair yapılan açıklamada; “Projeden kendi imkânlarıyla yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olanlar, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, çocuk evlerinde kalanlar, sanayide çalışan çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç edenler, proje faaliyetlerini gerçekleştirebilecek fiziki şartları haiz dezavantajlı gençler faydalanmaktadır.” denildi.

 

Sağlık ve Seyahat Sigortası İl Müdürlüğünden 

Projeye katılan gençlerin sağlık ve seyahat sigortalarının, il müdürlüğü tarafından yapıldığı da bildirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1815
 Dün : 16118
 Toplam : 26038287
 Ip No : 54.198.55.167