Siyaset 27.7.2018 17:30:14 954 defa okundu

Seçim gecesinin hesabını veremeyen genel başkanımız olamaz

CHP’li Belediye Başkanından İnce’ye Zehir Zemberek Eleştiriler

Tunceli’nin Hozat ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Celaleddin Polat, partisinden bazı isimlerin başlattığı kurultay çalışmalarına yönelik eleştirilerde bulundu. Muharrem İnce’nin “Seçim gecesi 50.000 avukatla YSK’nin önünde olacağım” sözüne de göndermede bulunan Polat, “Ancak 50.000 avukatla YSK’nin önüne gideceğim diyen Cumhurbaşkanı adayımız ortadan kaybolmuş, 20 saat sonra ortaya çıkmış ve halen seçim akşamı ne yaptığı ve nerede olduğu açıklıkla bilinmemektedir. Gece henüz oyların sayımı devam ederken, YSK açıklama yapmadan kendisi bir TV muhabirine gönderdiği ciddiyetten uzak mesajla seçim ve sayımları sabote etmiş, halkın bütün umutlarını kırmıştır. İnce’nin neye ve kime hizmet ettiğini soruyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na Tam Destek

Hozat’ın CHP’li Belediye Başkanı Celaleddin Polat, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı ve kurultay isteyenleri eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun aldığı bazı kararları hatırlatan CHP’li Başkan, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasından itibaren CHP’yi doğru strateji ve politikalar ile yönetmiş, ülkede barışın ve bir arada yaşamanın sigortası ve teminatı olmuştur.” ifadeleriyle desteğini açıkladı.

Genel Başkanımıza yapılan haksızlıktır

Başkan Polat, “Genel Başkanımız ve partimiz haksız bir saldırıyla karşı karşıyadır. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri sonrasında partimiz ve Genel Başkanımıza yapılan bu haksız ve hadsiz saldırılara cevap vermek zorunlu olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan olmasından itibaren CHP’yi doğru strateji ve politikalar ile yönetmiş, ülkede barışın, bir arada yaşamanın sigortası ve teminatı olmuştur. İktidar partisinin aldığı baskın seçim kararı sürecinde ise Genel Başkanımız aynı doğru strateji ve politikaları uygulayarak “Millet İttifakı” kararıyla; Anti-demokratik seçim barajını ve diğer partilerin seçime sokulmamasına yönelik saldırılarını boşa çıkarmıştır.

Genel Başkanımız bu süreçte belirlediği politikalar ile tüm Türkiye’nin takdirini ve güvenini kazanmıştır. OHAL, Anti-demokratik baskı ve yasaklamaların seçmen üzerinde tüm ülkedeki baskılar, tüm basının susturulduğu ve kuşatıldığı bir ortamda partili kamuoyunun talebi doğrultusunda cumhurbaşkanı adayı belirlenmiştir. Tüm seçim süreci çalışmalarında genel başkanımız öncülüğünde partimiz üzerine düşeni yapmıştır.”

“Muharrem İnce kırgınlıkları fırsat bildi”
Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, Muharrem İnce’yi de eleştirdiği basın açıklamasında, seçim gecesi yaşananlara atıfta bulunduktan sonra, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sayın İnce; Partiden milletvekili adaylarının belirlenmesinden doğan kırgınlıkları fırsat bilerek Yerel Yönetim seçimleri sürecine girdiğimiz bu aşamada partimize zarar verme, zayıflatma ve giderek bölünme çalışmaları başlatmıştır. Partimize ve kamuoyuna seçim akşamının hesabını veremeyen bir kişiye CHP teslim edilemez. Böyle bir kişi CHP genel başkanı nasıl olacak soruyoruz?”

Partimizde Genel Başkan Sorunu Yoktur

Başkan Polat, açıklamasının sonunda da şu ifadeleri kullandı; “Yerel Seçimlere hazırlanmamız gereken bu süreçte, kurultayı toplamak partinin enerjisini düşüreceği gibi partimize zarar verecektir. Tüm partililerimizi sağduyu ile kurultaya değil, yerel seçim çalışmalarına yoğunlaşmaya çağırıyoruz.” Celaleddin PolatKemal KılıçdaroğluMuharrem İNCEŞükrü KılıçPolat ŞaroğluCumhuriyet Halk Partisi - CHPCHP Tunceli İl Başkanlığı

Muharrem İnce, YSK, Kılıçdaroğlu

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 329
 Dün : 20011
 Toplam : 26001039
 Ip No : 54.162.133.222