Manşet 28.10.2020 19:11:33 951 defa okundu

Salördek fotoğraf çekmek üzere

Ziyaretçi akınına uğruyor...Ancak yolu içler acısı...

 

 

Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Salördek Köyü özellikle sonbahar mevsiminde fotoğraf çekmek isteyenlerin adeta akınına uğruyor. Bu mevsimde adeta tüm renkleri kendisinde barındıran ormanlık alanı, yamacına kurulduğu dağıyla adeta görsel şölen sunan köyün yolunun harap hali ise dikkatlerden kaçmıyor. Kentin en önemli ziyaretçi trafiği olan köyün toprak ve yağmurlu havalarda çamura bezenmiş yolu, buraya yollardan sorumlu yetkililer hiç gelmiyor mu sorusunu akla getiriyor.

 

Günde yüzlerce kişi ziyaret ediyor

 

Tunceli'de sonbaharın gelişiyle sarı, yeşil ve kızılın tonlarına bürünen dağ köylerindeki ormanlar, seyrine doyumsuz  manzaralar oluşturuyor. Özellikle Pülümür Vadisi ile Munzur Vadisi Milli Parkı, Pertek Kalesi, Ergen Kilisesi, Munzur Gözeleri, Pülümür ile Rabat Vadisi gibi doğal ve tarihi güzelliklerin bulunduğu Tunceli, her mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Sonbaharın gelişiyle adeta kartpostallık manzaraların oluştuğu kentte, Ovacık ve Hozat ilçeleri arasında kalan Karaoğlan ormanları ile Pülümür ilçesindeki Salördek köyü ormanlarında yılın bu aylarında renk cümbüşü yaşanıyor. Günübirlik gezilerle çevre il ve ilçelerden bölgeye gelen doğa tutkunları, sarı ve kızılın tonlarına bürünen meşe, ceviz, kavak ve çeşitli yabani meyve ağaçları ile kaplı ormanlarda doyasıya vakit geçiriyor. Gün boyu ormanlarda gezen ve vahşi hayvanlarla da karşılaşan ziyaretçiler, fotoğraf makinesi ya da cep telefonu kamerasıyla sonbaharın güzelliklerini bol bol fotoğraflıyor. Bölgedeki ormanlarda yaklaşık bir ay kadar sürecek renk cümbüşü, bazı günlerde soğuk havanın etkisiyle oluşan sisle bütünleşerek ayrı bir güzellik sunuyor.

Pülümür’e bağlı Salördek Köyü sınırları içerisindeki alanlarda oluşan manzara ise bu aralar insanı müthiş keyiflendiriyor. Günde onlarca araçla gelenlerin fotoğraf çekmeye çalıştığı bu görsel şöleni bozuk köy yolu bölüyor. Toprak yol, sıcak havalarda toz, yağışlı havalarda ise oluşan çamur ile bu güzelliği gölgeler türden adeta.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3975
 Dün : 15878
 Toplam : 40412139
 Ip No : 3.236.156.32