Sürmanşet 5.12.2017 23:57:41 1124 defa okundu

Salı günleri okullarda, Cuma günü yaşlı ziyaretinde

Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, başlattığı bir çalışma kapsamında her Salı günü okulları ziyaret ediyor ve tüm yöneticiler ile öğretmenleri dinliyor. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan bu toplantılarda alınan notlar, bir sonraki ziyarette değerlendirilerek giderilip giderilmediği üzerinde duruluyor.

Tunceli EMEK-Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, başlattığı bir çalışma kapsamında her Salı günü okulları ziyaret ediyor ve tüm yöneticiler ile öğretmenleri dinliyor. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan bu toplantılarda alınan notlar, bir sonraki ziyarette değerlendirilerek giderilip giderilmediği üzerinde duruluyor. Kaymakam Çam, yanına aldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Güler Yavuzer ile birlikte Cuma günleri de yaşlıların evlerini ziyaret ediyor. Burada da ihtiyaçlar belirlenerek, giderilmesine yönelik çalışmalar yürütülüyor.

 

Başarılı öğrencilere hediye ve gezi

Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, beraberinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Güler Yavuzer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, Kütüphane Müdürü Ahmet Atabay ile birlikte Zübeyde Hanım Anadolu Lisesini ziyaret etti. Her hafta Salı günleri okulların, Cuma günü ise ilçedeki yaşlıların ziyaret edilmesinin kural haline getirildiği program kapsamında bugün gidilen bu okulda öğretmenlerle  bir araya gelindi.  Okulda daha önceki ziyarette görüşülen konular ve eksikliklerin konuşulduğu toplantıda, Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Akbaba, Kaymakam Çam ile İlçe Milli Eğitim Müdürüne çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Daha önce not alınan eksikliklerin giderilmesi ile resmi kutlamaların daha etkili yapılmasının konuşulduğu toplantıda, öğretmenler yaptıkları çeşitli çalışmalara rağmen ilçede okula dair bazı algıları yenemediklerini ifade etti.

 

Her sabah yarım saat kitap okuma uygulaması

Kısa süre önce başlatılan kitap okuma alışkanlığının sürdürülmesi kararının sonucu olarak, daha önce öğretmenlerin önerileri doğrultusunda 62 adet kitap okula bırakıldı. Öğrenci velilerine ev ziyaretlerinin süreklileştirilmesi üzerinde durulurken, evlerinde çalışma masası olmayan on öğrencinin evine çalışma masası alındığı belirtildi.

Ekonomik durumları iyi olmayan öğrenci velileri ile ilgili SYDV’nin gelir tespiti yaparak bunlara yardım aktarılmasının yanısıra, koçluk sistemi üzerinde de duruldu. Her öğretmenin yaklaşık on öğrenciye rehberlik ettiği koçluk adı verilen sistemin sürdürülmesi ise dillendirildi.

 

Hayırsever vatandaşlardan kaynak kitap temin edildi

Okul Müdürü Erdal Akbaba, okulda öğretmenlerle birlikte öğrenci odaklı yapılan çalışmaları özetledi.

Kaymakam Hüseyin Çam’ın kendilerine verdiği desteğin çalışmalarını kolaylaştırdığını söyleyen Tunceli’nin Hozat ilçesindeki Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Akbaba, hayırsever vatandaşlara ulaşarak üniversiteye hazırlık için kaynak kitap beklentilerine olumlu yanıt aldıklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıda, öğretmenlerin de görüşlerini bildirmesinin ardından Kaymakam Çam, okulda bir süre dolaşarak hijyen koşullarına uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6923
 Dün : 16833
 Toplam : 26423111
 Ip No : 54.163.22.209