Pertek 20.5.2019 19:20:55 5472 defa okundu

Sakine’yi katlettiği iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı

Barodan talep edilen avukat görevi kabul etmedi. İşte sonrasında yaşananlar:

Tunceli’nin Hozat ilçesinde 3 gün önce merada hayvanlarını otlatırken katledilen 57 yaşındaki Sakine Oğuz’un cinayet zanlısı olduğu gerekçesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Zanlının savcılıktaki sorgusu için CMK kapsamında Tunceli Barosu’ndan avukat talep edilirken, nöbetçi avukatın bu görevi almak istemediği öğrenildi. Elazığ Barosu’na yapılan başvurunun da kabul görmediği, kadın cinayetinin zanlısının Tunceli Barosunun da aldığı karar doğrultusunda CMK kapsamında da olsa savunulmasına kimsenin  yanaşmadığı öğrenildi.

Tunceli’de son 10 yılda failleri bulunmayan kadın cinayetlerini hatırlayalım

 

1) Tunceli’nin Pertek İlçesi’nde 30 Temmuz 2009 tarihinde işkence yapıldıktan sonra bulundukları bağevi ateşe verilerek yangın süsü verilmek amaçlanan ve yakılarak katledilen emekli kadın öğretmenler 69 yaşındaki Sakine Genç ile 65 yaşındaki Şener Canvarol cinayetlerinin failleri, üzerinden geçen 10 yıla rağmen hala bulunmadı.

2) 32 yaşındaki Dilber Erkmen, 17 Mart 2011 tarihinde Tunceli merkez Alibaba Mahallesindeki evinin odunluğunda boğularak öldürüldü. Cinayetin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen, failleri hala bulunmadı.

3) 21 Nisan 2019 tarihinde Tunceli’nin Pertek ilçesinde Gülsüm Taş ve oğlu Cafer katledildi. Bir kişi katil zanlısı olarak tutuklandı ancak cinayeti gerçekleştiren kişi olup olmadığı henüz netlik kazanmadı.

4) Hozat’a bağlı Ergan, yeni adıyla Geçimli Köyünde ikamet eden Sakine Oğuz, 17 Mayıs 2019 tarihinde hayvanlarını otlatmak üzere bulunduğu sırada köyün yakınlarında bir yerde katledildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9118
 Dün : 14463
 Toplam : 34503130
 Ip No : 34.204.191.0