Siyaset 9.1.2019 08:49:30 1190 defa okundu

SMF’nin belediye başkanlık sürecine dair...

Sosyalist Meclisler Federasyonu, Tunceli genelinde merkez de dahil 5 belediye başkan adayını açıkladı. Bu söyleşi gazetemizin önümüzdeki günlerde yayımlanacak sayısında yer alacaktır. Okumak için EMEK’inizi şimdiden ayırtın.

 

Geçmişte DHF olarak Hozat’ta Cevdet Konak, Mazgirt’te Tekin Türkel ve 2014 yılında da Ovacık’ta Fatih Maçoğlu’nu destekleyen federasyon, bu seçim sürecinde aday gösterecek mi, HDP’yi mi destekleyecek tartışmaları sürerken adaylarını açıklayarak seçime gireceğini duyurmuş oldu. Sosyalist Meclisler Federasyonundan iki kişi ile adaylık süreci, stratejik yol haritaları, Demokratik Haklar Federasyonundan (DHF) Sosyalist Meclisler Federasyonuna (SMF) kadar olan süreci konuştuk.

Federasyondan Hıdır Yıldız ve Ali Hıdır Tatar ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide SMF’nin belediyede aday gösterirken neyi amaçladığını, bağımsız mı Türkiye Komünist Partisi adı altında mı seçime gireceği, neden belediyeyi almak istedikleri, neden sadece 5 yerde aday gösterdikleri, HDP ile olan görüşmeler, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tekin Türkel, Cevdet Konak’a yönelik değerlendirmeleri, bu belediyelerde eksiklikler var mıydı gibi onlarca sorunun yanısıra, Tunceli dışında aday gösterdiler mi sorularına da yanıtlar aradık.

Tatar ve Yıldız’a Tunceli EMEK Gazetesi olarak biz sorduk onlar yanıtladı.

Bu söyleşiyi mutlaka okumalısınız...

 

Bu söyleşi gazetemizin önümüzdeki günlerde yayımlanacak sayısında yer alacaktır. Okumak için EMEK’inizi şimdiden ayırtın.

 

Tunceli EMEK Gazetesi

Gücünü cesaretinden alan gazete

Moğultay Mah. Cengiz Topel Cad. Sevgi Apt. No: //1 Merkez/TUNCELİ adresindeyiz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7956
 Dün : 13284
 Toplam : 30046789
 Ip No : 54.196.116.3