Sürmanşet 17.7.2021 17:46:21 844 defa okundu

SIKI DURUN! TUNCELİ ASKERLİK ŞUBESİ BİNASINA SIZDIK...

Gittik ve Tunceli Askerlik Şubesinin Kapılarını Halka Açtık... VİDEOLU HABER.

Askerlik şubesi binası yıkılacak

Tunceli Merkez Nupelda-Ayaz Güloğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren askerlik şubesi boşaltıldı. Tunceli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlanan Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan bina tahsis yöntemiyle Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına verildi.

Belediyenin imar planı kayıtlarında "askeri alan" olarak gözüken 273 ada 12 nolu taşınmazın, yani eski askerlik şubesinin "kamu hizmet alanı" değiştirilmesi için Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından belediyeye dilekçe verildi. Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilerek "askeri alan" olarak gözüken eski askerlik şubesi binası imar planlarında "kamu hizmet alanı" olarak değiştirildi.

 

Bahçesiyle birlikte 1.237 metrekare alana sahip olan binanın yıkılıp yeni bir bina yapılması planlanıyor. Bina Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yaptırılacak ve aynı zamanda oda merkezi olarak kullanılacak.

Belediye meclis üyeleri ise yeni yapılacak binada büyük bir konferans salonunun olmasının şehre değer katacağı önerisinde bulundu. Edinilen bilgilere göre ise; Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı söz konusu alan için Milli Emlak Müdürlüğüne yıllık yaklaşık 40 bin TL civarında kira ödeyecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4942
 Dün : 21697
 Toplam : 51447476
 Ip No : 3.238.225.8