Sürmanşet 14.4.2019 23:50:56 921 defa okundu

Rafting Elemelerinde Kupalar Verildi

Munzur Nehri, Türkiye Rafting Milli Takım elemelerinin parkuru oldu. Dünya Rafting Şampiyonası’na katılabilmek için kıyasıya mücadele eden takımlar bugün kupalarını aldı. İşte Dünya Rafting Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan takımlar

Türkiye Milli Takımları seçildi

11-14 Nisan'da Tunceli'de yapılan Türkiye Milli Takım Elemelerinin kazananları bugün açıklandı. Üç gün süren yarışlar sonucunda, Dünya Rafting Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu. 8-13 Haziran'da Tunceli’de yapılacak Dünya Rafting Şampiyonasına katılacak Türkiye Milli Takımlarından biri de Pertek Spor Kadın Takımı oldu. Kıyasıya yarışlar, kupa töreniyle sona erdi. Gelen sporcuların çoğu, kentimizden memnun ayrıldığını ifade ederek, doğa ve insanlarının muhteşem olduğu yönünde görüş bildirdi.

 

Şampiyonlara kupaları verildi

Türkiye Milli Takımı'na seçilen takımların kupa ve madalyaları saat 18.00'da Celal Doğan Parkında yapılan törenle verildi. Törene; Tunceli Valisi Tuncay Sonel, WRF Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu As Başkanı Fikret Yardımcı, Eğitimci-Yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, İşkur İl Müdürü Özdemir Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Kılıç, Stajyer Kaymakam Soner Divli, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, sporcular, hakemler ve vatandaşlar katıldı.

 

Yardımcı “Mükemmel bir şampiyona oldu”

Törende konuşan WRF Dünya 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı;  "Tunceli'de bizi ağırladığınız için size çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten mükemmel bir şampiyona oldu. Ve bu şampiyonanın sonunda inşallah dünya kupasında biz de varız diyeceğiz. Munzur’un güzelliklerini hep beraber yaşadık. Ben her şey için bütün sporcularım, bütün hakemlerim adına, teknik grubum adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Tabii değerli sporcularımıza birkaç şey söylemek istiyorum. Burada gerçekten seçilen ve seçilemeyen sporcularımız var. Seçilemeyen sporcularımızın asla üzülmemelerini istiyorum. Çok iyi bir yarıştı. Bir kaç saniyeyle birinci ve ikinci belli olduğu için çalışmalarınıza devam ettiğiniz zaman inanın sizde bir gün milli takıma gireceksiniz. Çünkü bizim ülkemiz büyük bir ülke. Bizim büyük ülkemiz sporda başarılı bir ülkedir. Kendi çocuğunu her zaman milli sporcu yapmak için yoğun yönetmelikler hazırlanıyor. Onun için biz yurt dışına her çalışan sporcu ile gideceğiz ve milli olması için de elimizden geleni yapacağız. Sadece sizden istirhamım kesinlikle hevesiniz kırılmasın, çünkü gerçekten çok iyisiniz. Ben derecelere baktım. İnanın ki saniyelerle saliselerle oynayan bir durum oldu. Bunun için artık beraber olma zamanı. Arkadaşlarımız kaybetmemiştir. Kazanan arkadaşlarımızı destekleyeceklerdir." Dedi.

 

 

Vali Sonel “Nereden nereye?”

 

Tunceli Valisi Tuncay Sonel de burada yaptığı konuşmada; "Nereden nereye geldik” dedi ve yürütülen askeri operasyonların sonucunda bu müsabakaların düzenlenebildiğini söyledi.

Sonel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tunceli artık huzur şehri. Tunceli turizm şehri. Tunceli spor şehri. 21 aydır burada görev yapıyoruz. Bu süre içerisinde başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanlarımızın Tunceli'ye verdiği önem ve beraberinde birçok işi kısa sürede gerçekleştirip yöre insanımızın hizmetine sunulması, parklar, bahçeler, istihdamdan alt yapı çalışmalarına kadar, teknelerinden gondollarına kadar, üzerinde bulunduğumuz Munzur nehri, 200 metre peyzaj düzenlemesi de dahil birçok şey değişti. Ve her şeyden önce huzur geldi bu memlekete. Geçen yıl Tunceli’de Türkiye Rafting Şampiyonası yapılmıştı. Yine Tunceli'de Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası, Tunceli'de Su Jeti ve Flaybort Şampiyonası ve ilklerle tanışmaya başlamıştı. Sizin huzurlarınızda Dünya Rafting Şampiyonasını buraya kazandıran ve her konuda destek veren Sayın Fikret Yardımcı Başkanıma teşekkür ediyorum."

Tören, kazanan takımlara kupalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

 

İşte Kazanan takımlar:

 

MİX TAKIMI:

 

1. Güneysu Spor Kulübü Rize

2. Çaykur Rize Spor

3. Dalaman Belediye Spor

4. Dalaman Sarsala Spor

 

AÇIK YAŞ ERKEKLER

1.Çaykur Spor

2.Çaykur Rize Spor

 3. Düzce Spor

 4. Yusufeli Spor

 

AÇIK YAŞ KADINLAR

1. PERTEK BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

2. Pertek Belediyesi Spor Kulübü

3.İstanbul Üniversitesi

4. Dalaman Spor

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9503
 Dün : 16293
 Toplam : 29682856
 Ip No : 54.85.162.213