Kadın & Sağlık 18.7.2020 12:14:37 4970 defa okundu

Pülümür Belediye Başkanı Tosun “Milli birlik gününde böyle bir tavır?”

Ak Parti Pülümür İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde çekilen fotoğrafı Twitter'da paylaşma şeklinin yankıları sürüyor. İşte ayrıntılar:

 

Tunceli’nin Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun’un da aralarında olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ndeki şehitlik ziyaretinde paylaşılan karede, Ak Partili Çağnur Kılıçoğlu Başkan Tosun’u buzladı. Sosyal medyada gündem olan olaya ilişkin yankılar sürerken, Müslüm Tosun da bir açıklama yaptı. Tosun, yapılan tavrın günün adıyla dahi bağdaşmadığını söyledi ve bu durumun halkta ciddi tepkilere neden olduğunu belirtti.

 

“ŞEHİTLİK ZİYARETİNDEKİ FOTOĞRAFTA BENİ BUZLAMIŞ”

Fotoğrafın nerede çekildiğini de paylaşan Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Tunceli EMEK Gazetesine şu açıklamaları yaptı; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde kaymakamlığın düzenlediği program dahilinde etkinlik programı kapsamında ayın 14’ünde hükümet konağının önünde 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi vardı.

Biz de kadın kolları, belediye başkanı olarak katıldık.

İkinci program da Çarşamba günü öğle namazına müteakip saat 13.00 gibi ilçe emniyet amiri, ilçe jandarma komutanı, belediye başkanı, kamu kurum kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, şehit yakınları ile birlikte şehitlerin kabrini ziyaret ettik. Bu kabir ziyaretine AKP İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu ve CHP ilçe başkanı da katılmışlardı.

O fotoğraf karesinde kaymakam bey, ilçe jandarma komutanı, ilçe emniyet amiri, ben varım. Bu kabirleri ziyaret ederken orda bu fotoğraflar kendileri tarafından çekilmiş.

AKP İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu, twitter hesabından bunu yayınlarken benim bulunduğum kareleri buzlayarak görünmez hale getirmiş. Bu tahammülsüzlüktür. Halkın iradesine saygısızlıktır ve milli birlik gününde, birleştirici olmamız gerektiği bir günde böyle bir hareket yapıyor.

Kendisine yönelik ciddi bir tepki oluştu Pülümür’de. Yani bunu şahsımdan öte, Pülümür halkına yapılmış bir hakaret olarak kabul ediyorum.

Seçilmiş bir belediye başkanıyım ve sonuçta Pülümür halkının belediye başkanıyım.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14548
 Dün : 22719
 Toplam : 40264298
 Ip No : 3.238.147.211