Manşet 17.7.2019 20:55:00 738 defa okundu

Proje Pazarı Açıldı

Tarımda kadın girişimciliğinin güçlenmesi programı kapsamında düzenlenen “Proje Pazarı” etkinliği gerçekleştirildi.

Tunceli Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Akın Zor, İl Tarım Müdür Vekili Abdülkadir Akkan, İl Müftüsü Aşır Durgun, Defterdar Tahir Bayındır, İŞKUR İl Müdürü Özdemir Aktaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Dayanışma Müdürü Mehmet Akif Bildirici, FKA Tunceli Yatırım Destek Ofisi Birim Başkanı Murat Ortak ve projede yer alan kadınlar katıldı.

 

Program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından projelerle ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı.

 

Tarım ve Orman Müdür Vekili Abdulkadir Akkan, burada yaptığı konuşmada proje kapsamında toplamda 74 kadın girişimciye eğitim verildiğini, eğitim verilen kadın girişimcilerden 50 kişinin proje geliştirdiğini aktardı ve “Tarımda kadın girişimciliğinin güçlenmesi programı, girişimci kadınların hayatında bir farkındalık oluşturulması, misafir kadın istihdamına katkıda bulunulması ve tarımda başarılı kadın girişimciliğinin giderek artmasını sağlamak amacıyla Bakanlığımız Eğitim ve Gelir Daire Başkanlığının İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliği ile yürüttüğü proje kapsamında ilimizde toplam 74 kadın girişimciye uygulamalı eğitim verilmiştir. Bu eğitim sonrasında, toplamda 50 kadın girişimcimizden projeler gelmiştir. Bu projeler, il proje değerlendirme jürisi tarafından değerlendirilmiş ve ilk 10’a giren projeler sonuçlandırılmıştır. Bu ilk 10’a giren projeler, 25-26 Haziran 2019 tarihinde Erzurum’da sergilenmiştir. İlk 3’e giren projeler belirlenmiştir.” dedi.

Projeleriyle ilk üçe giren kadınlar, tek tek çağrılıp plaket ve para ödülü takdim edildi. “Ak sarımsağı dağdan alma benden al” projesiyle Gamze Doğan birinci seçilirken, ikinci Hatice Abla Pajdosu Projesi ile Pınar Kızılavuz, üçüncü ise dutun, cevizin ve susamın doğalı Lök’ün muhteşem lezzeti projesi ile Selda Yılmaz oldu. Birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL üçüncüye ise bin TL ödül verildi.

 

Ödül töreninin ardından programa katılan kadın girişimcilere sertifikaları verilirken, 50 proje ile “Proje Pazarı” sergisi açıldı. Sergide kadınlar geliştirdikleri projeleri Vali Yardımcısı Akın Zor ve konuklara tanıttı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4499
 Dün : 18598
 Toplam : 38441094
 Ip No : 3.219.167.194