Manşet 10.4.2021 18:22:35 768 defa okundu

Pertek’te bir fırında, ‘Askıda kitap’ uygulaması yoğun ilgi görüyor

“İNSANLARIN MİDESİNİ DOYURUYORSUN DA ZİHNİNİ NİYE DOYURMUYORSUN”

Pertek İlçesinde bir fırında ‘Askıda kitap’ uygulaması başladı. Askıda kitap uygulamasını başlatan Barış Palancı, “Bu fikir doktor arkadaşlarımız ile sohbetlerimizde ortaya çıktı. İnsanların midesini doyuruyorsun da zihnini niye doyurmuyorsun diye bir fikirle ortaya çıktı. Şu anda insanlar ekmek almadan da kitap almaya başladılar” diye konuştu.

Pirha’da yer alan habere göre; Pertek ilçesinde pide fırını işleten Barış Palancı “Askıda kitap” uygulamasını hayata geçirdi. Pide fırınından ekmek alan vatandaşlar, diledikleri kitabı alıp okuyabiliyor, uygulama vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor.

“İNSANLARIN MİDESİNİ DOYURUYORSUN DA ZİHNİNİ NİYE DOYURMUYORSUN”

Uygulamayı başlatan işletmeci Barış Palancı, askıda kitap fikrinin bir doktorun sohbet arasında, ‘İnsanların midesini doyuruyorsun da zihnini niye doyurmuyorsun’ demesi ile ortaya çıktığını söyledi. Palancı, “Askıda kitap uygulamamızda beşinci aya gireceğiz. Bu fikir doktor arkadaşlarımız ile sohbetlerimizde ortaya çıktı. İnsanların midesini doyuruyorsun da zihnini niye doyurmuyorsun diye bir fikirle ortaya çıktı. Nasıl yapalım diye düşünürken okuduğumuz kitaplar vardı buraya koyalım dedik nasıl tepkiler alacağız dedik. Üniversite öğrencilerimiz, memur arkadaşlarımız nedir bu dedi bizde askıda kitap uygulamamız var, kitabı götürüp okuyup geri getirme şartıyla veriyoruz dedik. Denendi, tutuldu tutuldukça kendi sosyal medya hesaplarımızdan duyurduk. İlk başladığımız zamanlarda insanların çoğu ekmek fırınında kitap mı olur diye güldü. Pertek’te yaşlılarımız kitabı torunlarına götürüyor, üniversite öğrencilerimiz var onlar çok okuyor, kahvelerdeki arkadaşlarımız getirip okuyor. Şuanda ekmek almadan da kitap almaya başladılar” diye konuştu.

“İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞTIM”

Askıda kitap uygulamasının kendisinde ilk büyük bir şaşkınlık yarattığını söyleyen Murat Çelik ise, “İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Hoşuma gitti, istediğin kitaba ulaşamıyorsun ama bu uygulamayla istediğimiz kitaplara ulaşabiliyoruz. İnsanların bu duruma tepkisi çok güzel, hatta arkadaşlarıma söyledim kitap okumak istiyorsanız güzel kitaplar var alın okuyun dedim. Ekmek fırınında kitap verilmesine ilk defa denk geldim” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4355
 Dün : 15798
 Toplam : 42912582
 Ip No : 18.206.238.77