İlçe Haberleri 3.12.2019 08:51:32 2084 defa okundu

#PertekeKöprüİstiyoruz

“Köprü yapılırsa halk için çok iyi olacak”

Keban Baraj Gölü üzerinde Pertek-Elazığ geçişini sağlayan ve dönüşümlü çalışan 2’si özel 1’i ise belediyeye ait feribotlar var. Geçmişte çok virajlı ve kötü olan bu güzergahtaki yol yapılınca, ulaşım rahatladı ancak bu defa da araç sayısı arttı. Gün içerisinde yarım saatte bir sefer yapan feribotlar ihtiyaca cevap veremez oldu. Köprü ihtiyacını dillendiren Ali Derviş Cemaloğlu “Pertek’e köprü yapılması lazım. Bu köprünün yapılmasıyla ulaşımımız kolaylaşacak. Tunceli-Pertek güzergahında yapılan yol süreyi kısalttı. Bu yol kısaldığı için de feribota çabuk varıyoruz ama bu defa da feribotu çok bekliyoruz.” dedi.

 

“Köprü yapılırsa ulaşımımız kolaylaşacak”

 

Ali Derviş Cemaloğlu; “Pertek’e köprü yapılması lazım. Bu köprünün yapılmasıyla, ulaşımımız kolaylaşacak. Tunceli-Pertek güzergahında yapılan yol süreyi kısalttı. Bu yol kısaldığı için de feribota çabuk varıyoruz. Ama feribotu çok bekliyoruz. Ağır tonajlı araçlar, şuan o yolu kullanamıyor. Bu köprüyle, araçların o yoldan geçmesi daha kolay olacak. Büyük otobüsler, Kovancılar yolunu kullanıyor. Köprü yapılırsa, bu yolla direk Elazığ’a gidecek. Bu köprüyle ilimize daha çok aracın girip-çıkacağını düşünüyorum.”

 

“Köprü yapılmasını istiyoruz”

Hüseyin Taşkan: “Pertek’e köprü yapılmalı. Köprü yapılırsa çok güzel olur. Çünkü, burada yaşayan insanların %60-70’i hastalarını Elazığ’a götürüyor. Bunun dışında vatandaşlarımız bazı ihtiyaçlarını karşılamak için de oraya gidiyor. Ulaşımın daha rahat sağlanması için bu köprü çok iyi olur. Birilerinin çıkarı ve menfaati için bu köprüyü yapmamak doğru değil. Biz köprü yapılmasını istiyoruz. Tabi bu durum rantçıların işine gelmeyebilir. Bu köprünün yapılmasıyla Tunceli de gelişir.  İnsanların buraya günübirlik gelip, seyahat etme şansı olur. Ekonomik olarak da bu durum işimize yarar. Buranın esnafı kazanır. İnsanların gün içinde gelip-gitmesi, buradan alacakları bir su bile işimize yarar.”

 

“Çok eziyet çekiyoruz”

Rabia Gülen; “Kesinlikle Pertek’e köprü yapılmalı. Ben Diyarbakırlıyım. Burada oturuyorum.  Gidiş-gelişlerde çok sıkıntı çekiyoruz. Çok sıra bekliyoruz. Aramalardan geçene, feribotun sırası gelene kadar çok zaman kaybediyoruz. Çok eziyet çekiyoruz. Saatlerce orada sıra beklediğimizi hatırlıyorum. İnsanların rahatlığı için bu yolun yapılması lazım. Büyük otobüsler de o güzergahtan geçebilir. O köprü yapılırsa, halk için çok iyi olacak. En azından bir yere saatinde yetişebileceğiz. Çünkü, feribotu beklerken uçağı kaçırdığımız zamanlar da oldu. Bu duruma çözüm için köprü yapılmalı.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5522
 Dün : 21737
 Toplam : 38391532
 Ip No : 34.200.222.93