Manşet 2.12.2019 09:54:54 1766 defa okundu

#PertekeKöprüİstiyoruz

“Bu köprü şart”

Tunceli’nin çevre illerle bağlantısını sağlayan karayolunun tamamlanmasıyla, Tunceli-Pertek arası mesafe yaklaşık 25 dakikaya indi. Bu yolda, konforlu şekilde yolculuk yapan sürücüler şimdi de uzun süre feribotu beklemek zorunda kalıyor. Araçlar uzun kuyruklar oluştururken, bu durum Pertek’e köprü yapılmasını daha acil ihtiyaç haline dönüştürdü.  Geçmişte Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği de yapan Muzaffer Arslan, yol yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla bu yolu kullanan araç sayısının çoğaldığını söylerken, köprü gerekliliğini “Özellikle yolun iyileşmesinden sonra oluşan trafiğe mevcut feribotlar cevap veremiyor. Mutlaka bir köprü yapılması lazım.” sözleriyle dile getirdi. Hüseyin Küçükdağ ve Erdal Gündoğan da köprünün yapılmasıyla Tunceli’nin daha çok gelişeceğini belirtti.

 

“Yolun iyileşmesiyle oluşan trafiğe mevcut feribotlar cevap veremiyor”

Tunceli-Pertek karayolu tamamlandı. Bununla birlikte yol kısaldı. Ancak, Keban Baraj Gölü üzerinden çevre illere geçmek için feribotu bekleme süresi uzadı. Bu durum, Pertek’e köprü yapılmasını zorunlu kıldı. Bu konuya dair gazetemize görüş bildiren vatandaşlar, köprünün bir ihtiyaç olduğunu ve acilen yapılması gerektiğini ifade etti. Köprünün yapılmasının Tunceli’ye katkı sunacağını söyleyerek EMEK’imize görüş bildiren vatandaşlar görüşlerini şu ifadelerle aktardı;

 

 

“Mutlaka buraya köprünün yapılması lazım”

Muzaffer Arslan: “Tunceli-Pertek arasında tamamı olmasa da %90’ı tamamlanmış çok güzel bir karayolu var. Ama maalesef  Pertek’e varınca feribotta çok büyük sıkıntı yaşanıyor. Özellikle yolun iyileşmesinden sonra oluşan trafiğe, mevcut feribotlar cevap veremiyor. Mutlaka buraya köprünün yapılması lazım. Bunun Tunceli’ye ekonomik açıdan da getirisi olacak. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak kısa bir güzergah olduğu için bu açıdan da katkı sunacak. Eğer ilimize ekonomik katkı sunmak isteniyorsa, hem köprü yapılmalı hem de Tunceli-Pülümür-Erzincan yolunun standardının yükseltilmesi gerekiyor.  Türkiye’de şehirlerarası otoban olmayan tek yer, Tunceli-Erzincan yolu diye düşünüyorum. Bu yolun acilen yapılması lazım.”

 

“Köprünün, Tunceli’ye çok katkısı olacak”

Hüseyin Küçükdağ: “Pertek’e köprü yapılması şart. Bu köprüye acil ihtiyaç var. Güzel bir otoyol yapıldı. 20 dakikada Pertek’e varıyoruz. Feribotu beklerken çok fazla zaman harcıyoruz. Feribota binerken ve inerken kargaşa oluyor. Ağır tonajlı araçlar geçemiyor. Bu köprünün, Tunceli’ye çok katkısı olacak. Karadeniz’e yol kısalacak. Herkes oradan gelip-gidecek.  Pülümür yolunun da yapılmasını istiyoruz. Orada tünel yapılacaktı ama şu an ne durumda bilmiyoruz. Projesi yapılmış deniliyordu, eğer yapılırsa çok güzel olur.”

 

 

“Pertek’e köprü şart”

Erdal Gündoğan: “Bence Pertek’e köprü yapılmalı. Suda dalga olduğu zaman feribotlarda aksaklık olabiliyor. En basit örneği, bir hastalık durumunda insanların acelesi varken, oradan geçmek çok sıkıntılı oluyor. Ben bunu yaşadım, biliyorum. Ama tabi belediye bunu istemiyor. Onlar da kendince haklı. Çünkü, feribotlardan büyük gelir elde ediyor. Ama köprü ücretli yapılabilir. Tabi eğer kazancı belediyeye gidecekse. Pertek’e köprü şart. Bu köprünün yapılması Tunceli’ye çok şey katacak. Şu anda yol çok kısa, feribot bazen geç kalkabiliyor. Orada bekleme süresi oluyor. Bu köprünün yapılmasıyla süre kısalır ve Tunceli’ye daha çok giriş-çıkış olur. Çünkü, yol yapıldıktan sonra çok şey değişti. Şu an herkes Pertek yolunu kullanıyor.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6606
 Dün : 31629
 Toplam : 37599980
 Ip No : 3.81.28.10