Kadın & Sağlık 6.12.2021 16:33:29 1954 defa okundu

Parfüm kullanmadan güzel kokmak mümkün mü?

İşte parfüm kullanmaya gerek duymadan da güzel ve hoş bir kokuya sahip olmanızı sağlayacak öneriler..

 Ne yazık ki parfümü tüm gün üzerinizde tutmak zor, ama bu önerileri dinlerseniz bazı kolay yolları var… deneyebilirsiniz

Öncelikle vücut şampuanı kullanırken kendinizi hemen durulamayın. 5 dakika kadar vücut jelinin vücudunuzda kalmasına izin verin. Böylece vücudunuzun güzel kokuyu emmesiyle işe başlayacaksınız.

 

Okula veya işe gitmeden önce sabahları duş almak, uykudan uyanarak duşa girmek vücudunuzu tazeler. Bunun için kalktığınızda ilk işiniz gece vücudunuzun yataktaki sıcaklıktan ötürü salgıladığı teri ve yağı üstünüzden atmak, mis gibi kokmak olsun.

 

Dişlerinizi günde en az iki kere fırçalayın ve yemeklerden sonra gargara uygulayın. Eğer bunu yapmazsanız diğer tüm yaptıklarınızı çöpe atmış olursunuz. Kötü nefes çok kolay hissedilen bir kokudur. Ayrıca sigara içmemeniz gerektiğini de anlayabiliyorsunuz.

 

Giysilerinizin içine "biraz" kabartma tozu serpiştirebilirsiniz. Yoğun terleme durumlarında bu size yardımcı olur.

 

Giysilerinizi temiz tutun ve giyinin. Terli bir giysiyi kuruduktan sonra bile giymeyin.

 

Kokulu ojeler kullanabilirsiniz, kokulu ojeler hem hafif hem de hoş bir koku yayar etrafa. Bununla da kalmaz tırnak ve elinizde hoş bir görünüm yaratır.

 

Elbise dolaplarının, çorap ve iç çamaşırı çekmecelerinin içine doğal kokulu bir sprey sıkın ya da deniz tuzu gibi değişik kokular içeren elbise dolaplarına koyabileceğiniz torbalardan alın.

 

Çantanızda ya da cebinizde yağ bazlı bir stick taşıyın. Yağ bazlılar uzun süre ciltte kalırlar ve alkol bazlılara göre daha yoğundurlar. Bu nedenle daha güçlü koku yayarlar. Melisa ya da yaseminli yağları ile denemeye başlayabilirsiniz. Eminim memnun kalacaksınız.

 

Duş almanızın zor olduğu veya zamanınızın kısıtlı olduğu durumlarda koltuk altlarınızı silerek rahatlayabileceğiniz tek kullanımlık mendillerden de faydalanın.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5785
 Dün : 21697
 Toplam : 51448319
 Ip No : 3.238.225.8