İlçe Haberleri 26.1.2021 09:47:26 381 defa okundu

PSAKD Genel Merkezi, Başakşehir’de polis oldukları öne sürülen kişilerce kaçırılan Gökhan Güneş’in akıbetini sordu.

PSAKD Genel Merkezi, Başakşehir’de polis oldukları öne sürülen kişilerce kaçırılan Gökhan Güneş’in akıbetini sordu. Yapılan yazılı açıklamada, Gökhan Güneş’in Alevi ve bir işçi olduğu belirtilerek, “Gökhan Güneş derhal sağ salim bulunmalı ve bu hukuk dışı kaçırma olayında rolü olan herkes yargı önüne çıkarılmalıdır” denildi.

 

20 OCAKTAN BU YANA HABER ALINAMIYOR

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, 20 Ocak günü İstanbul Başakşehir’de kaçırılan Gökhan Güneş’e ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Dünyanın gözleri önünde bir genç kaçırıldı. Kamera kayıtları, sokaktaki onlarca insan tanık oldu. Gökhan Güneş’i zorla bir araca bindirip kaçırdılar. Bu olay 1990’lı yıllarda ülkemizin yaşadığı o karanlık ve dehşet günlerini anımsattı. O yıllarda, insanlar kaybediliyor, gazeteciler öldürülüyor, köyler boşaltılıyor, Madımak’ta Gazi’de Aleviler katlediliyordu” denildi.

“GÖKHAN GÜNEŞ SAĞ BULUNMALI”

Yakınlarının polis şiddetine uğradığını söylediği belirtilen açıklamada, “Ablasının basına verdiği bilgilere göre, polis kamera görüntülerini izlememiş, hatta görüntüleri aileye verenler hakkında soruşturma başlatmıştır. Aradan günler geçmesine rağmen emniyet birimlerinin sessiz kalması ise kaçırma olayının polis güçlerinin bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini düşündürtmektedir. Emniyet Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı derhal kamuoyuna açıklama yapmak ve bilgi vermek zorundadır. 1990’ların karanlık günlerini hatırlatan bu kaçırma olayı aydınlatılmalıdır. Emniyet birimleri olayın üzerini kapatmaktan vazgeçmeli ve gereğini yapmalıdırlar. Gökhan Güneş derhal sağ salim bulunmalı ve bu hukuk dışı kaçırma olayında rolü olan herkes yargı önüne çıkarılmalıdır” ifadeleri kaydedildi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2623
 Dün : 15815
 Toplam : 41628235
 Ip No : 3.239.33.139