Güncel 30.7.2020 21:48:00 2503 defa okundu

Özkan Kos’tan çarpıcı iddialar

“Cinayette deliller karartıldı, kardeşim suça uyarlandı”(VİDEOLU HABER)

Geçtiğimiz yıl 21 Nisanda Tunceli’nin Pertek ilçesinde 61 yaşındaki Gülsüm Taş ve 30 yaşındaki oğlu Cafer Taş uğradıkları bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayeti işlediği iddiasıyla Erkan Kos tutuklandı. Erkan Kos’un ağabeyi Özkan, Tunceli EMEK Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özkan Kos, kardeşinin masum olduğunu söyledi ve olayda delillerin karartıldığını savundu. Balkondan atlayan iki kişi olduğu iddiasında da bulunan Kos, ayrıca sarı çizmeli, gri kapişonlu birinin fotoğrafını ilk gün polis memurlarının çevrede yaşayanlara göstermesine rağmen şimdi bu fotoğrafın dosyada olmadığını ileri sürdü.

 

“KARDEŞİMİN TÜM PARMAKLARI KANIYORDU”

Tunceli EMEK (ÖZEL)- Kardeşi Erkan Kos’un mahkemeye çıkarıldığında tüm parmaklarının kanadığını söyleyen Özkan Kos, işkence imasında bulundu ve kardeşi suçsuz olduğu halde suça zanlı uyarlanmaya çalışıldığını ileri sürdü.

Delillerin toplanmadığı, olanların da karartıldığını da söyleyen Özkan Kos, kardeşinin bu aileye çok yardım ettiğini belirterek, olaydan sonra birahanede çalışan bir kadınla kaçtığı, Adıyaman’da yakalandığı yönündeki haberlerin de doğru olmadığını söyledi.

Cafer Taş’ın o gece yolda kanlar içerisinde yatarken oradan geçen bir aracın durup yardım etmeye çalıştığını, hatta kısa bir video dahi çektiklerini söyleyen Özkan Kos, “Bu videoyu olay yerine gelen polis önce kendi cep telefonuna gönderiyor daha sonrada siliyor. Şimdi bu video dosyada yok. Yine olayın olduğu gece kameralara takılan sarı çizmeli gri kapişonlu bir erkeğe dair çevredeki esnaf ve vatandaşlara gösterilen fotoğraf da şimdi dosyada yok. Kardeşim cinayeti işlemedi. Aslında cinayeti kişiye uyarladılar. Olaydan sonra eve giden polisler delil toplamadı. Ölen Gülsüm ve oğlu Cafer Taş gömüldüğü gün çocukları evdeki malları paylaşıyor. Bu da polis tutanağında var. Hatta Cafer Taş’ın cüzdanında 400 TL varmış. Onu da 4 kişi kendi arasında 100’er lira şeklinde paylaşıyor. Oysa belki o evde cinayete dair ipuçları vardı. Yine aynı gece kameralara takılan görüntüde öldürülen şahısların balkonundan atlayan iki kişiye dair görüntüler var. Bunlara dair de bir çalışma yürütülmüyor.” dedi.

İlçede bazı vatandaşların aileye mobbing uyguladığını da söyleyen Özkan Kos, gerçeğe ulaşıncaya kadar bu olayın peşini bırakmayacağını söyledi ve kardeşinin masum olduğuna inancını bir kez daha yineledi.

Görüntüleri İstanbul’da işleyerek dosyaya sunduğunu belirten Özkan Kos’un açıklamalarının tamamını Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Yine Özkan Kos’un dosyada olmadığını ve polisin kararttığını söylediği yolda kanlar içinde yatan Cafer Taş ve balkondan atlayan 2 kişiye dair görüntüleri de Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızdan izleyebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13859
 Dün : 22719
 Toplam : 40263609
 Ip No : 3.238.147.211