İlçe Haberleri 19.12.2019 11:10:00 2380 defa okundu

Özcan’dan Isıtan Kampanya

Uzun yıllar yurtdışında yaşamış olan Tuncelili Şair, Yazar ve Gazeteci Baydar Özcan 150 çocuğa bot, mont ve çorap yardımında bulundu.

Pertek ilçesine bağlı Pınarlar Köyü’ndeki Gaziosmanpaşa İlkokulu ve Pınarlar Ortaokulu’nda öğrenim gören 150 çocuğa kışlık giyim ve kırtasiye malzemesi hediye eden Özcan, “Bugün, hayalimdeki en büyük proje olan, dedelerimin doğduğu şehirde bulunan ilkokul öğrencileri için ‘Çocuklar üşümesin diye el ele’ kampanyasını gerçekleştirdik.” dedi.

 

“El Ele Kampanyası”

Tuncelili Şair, Yazar ve Gazeteci Baydar Özcan, “Çocuklar üşümesin diye el ele” kampanyası kapsamında Tunceli’nin Pertek ilçesindeki Pınarlar Köyü’nde bulunan Gaziosmanpaşa İlkokulu ve Pınarlar Ortaokulunda öğrenim gören 150 çocuğa kışlık giysi hediye etti. Öğrencilere bot, mont ve çorap dağıtılan etkinliğe, kampanyanın kurucusu Baydar Özcan, destekçisi Avukat Ayşegül Aydemir, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ekber Küçük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Zihni Çağdaş ve Gaziosmanpaşa İlkokulu Müdürü Cafer Akay katıldı. Tuncelili olan ve Derviş Cemal ile Kureyşan Ocağı mensuplarının torunu olduğuna vurgu yapılmasını isteyen Özcan, “İki sene yaşadığım gemicilik serüveninde gördüğüm bazı ülkelerin o açlık ve sefaleti yüreğimi yaktı. Bir gün imkanım olursa, aç ve yardıma muhtaç insanlara sosyal etkinlikler yapacağıma söz verdim. 1980’de İsviçre'ye yerleşince, ilk işim UNICEF’e katılmak oldu. 1990’da ‘Uluslararası Kültür Köprüsünü’ kurdum. Bu düşünce altında, edebiyat akşamları tertip ederek yardıma muhtaç insanlara katkıda bulundum. 1987’de yayınlanan ilk şiir kitabım olan ‘Boşuna mı bu hasret’in gelirini de bu yolla dağıttım. Bodrum’a yerleşince ilk önce Milas’ta köpek barınağı, daha sonra da Ortakent’te engelli çocuklar için çalışmalar yürüttüm. Bugün de hayalimdeki en büyük proje olan, dedelerimin doğduğu topraklar olan Pertek’in Pınarlar Köyü’nde bulunan ilkokul öğrencileri için ‘Çocuklar üşümesin diye el ele’ kampanyasını Gece Kitapları Yayınevi’nin sahibi yeğenim Yaşar Hız ile beraber gerçekleştirdik. Bu projeyle, ‘Sevgi Her Şeye Bedeldir’ ‘Terazi Ol Yaşamında’ ‘Bodrum Şairler Antolojisi’ ‘Gezdim, Gördüm, Yaşadım’ şiir kitaplarımın satışından toplanan parayla, okulun 150 talebesine bot, mont ve çorap ile kırtasiye malzemesi aldık. Bu etkinlikte avukat, yazar ve TV haber yönetmeni olan Ayşegül Aldemir’in ‘Ayşegül’ün Atölyesi’ programından ve ‘Affetmek’ seminerinden toplanan para da eklenince sosyal programımızı gerçekleştirdik.” dedi.

 

“AFFETMEK”

 

Avukat Aydemir, öğretmenlere ve velilere “Affetmek” başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi. 

Sunumun ardından öğrencilere mont, bot, çorap ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı. 150 çocuğun mutluluğunun paylaşıldığı etkinlikte, Baydar Özcan ve Ayşegül Aydemir’e bu katkılarından ötürü il milli eğitim müdürlüğünce plaket verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2909
 Dün : 23634
 Toplam : 34520555
 Ip No : 3.94.202.172