Ovacık 14.5.2021 11:03:00 3254 defa okundu

Ovacık merkezdeki bir mahalle ve 4 köyde karantina

​​​​​​​Tunceli'nin Ovacık ilçe merkezindeki 1 mahalle ile ilçeye bağlı 4 köy,  koronavirüs  testi pozitif çıkan vakalardan ötürü karantinaya alındı. İşte o mahalle ve köyler:

Tunceli'nin Ovacık ilçe merkezindeki 1 mahalle ile ilçeye bağlı 4 köy,  koronavirüs  testi pozitif çıkan vakalardan ötürü karantinaya alındı. Birden çok vaka görüldüğü ve ilçenin en kalabalık mahallesi olduğu öğrenilen 94 Mahallesi karantinaya alındı. 700 nüfuslu 94 Mahallesi artan vakalar ve temaslı sayısı nedeniyle İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından 10 gün süreyle karantinaya alındı. Ovacık’a bağlı Söğütlü, Cevizlidere, Hanuşağı ve Topuzlu köyleri de daha önce karantinaya alınmıştı.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir mahallenin karantinaya alındığı bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre; ilçede Kovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi için ekiplerce çalışma ve denetimler devam ediyor. Bu kapsamda, birden fazla Kovid-19 tanılı hastanın ve temaslının bulunduğu 94 Mahallesi, salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla karantinaya alındı.

700 nüfuslu 94 Mahallesi 10 gün süreyle karantinaya alınırken, ilçede artan vakalar nedeniyle karantinaya alınan mahalleye giriş ve çıkışlar barikatlarla kapatıldı. Burada yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Gruplarının yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde belediye aracılığıyla karşılanacağı duyuruldu.

Bu mahallede 23 Mayısa kadar sürecek karantinanın ihtiyaç duyulması halinde uzatılabileceği de aktarıldı.

Ovacık’a bağlı Söğütlü, Cevizlidere, Hanuşağı ve Topuzlu köyleri de karantinaya alınmıştı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13382
 Dün : 18615
 Toplam : 45536052
 Ip No : 3.239.58.199