Sürmanşet 6.11.2019 09:24:00 2007 defa okundu

Otobüsün şimdiki sahibi konuştu

İlyas Yılmaz “Bana otobüsü Kemal Seçkin sattı”

Yurt dışında yaşayan bir grup insanın ortaklaşarak topladığı parayla Dersimspor’a alınan otobüs şimdi kulüpte değil. Murat Tankişi’ye kiralanan araç, ardından İlyas Yılmaz’a satılmış. Yılmaz, kendisine otobüsü Kemal Seçkin’in 360 Bin liralık bir bedel karşılığı sattığını söyledi.

 

İlyas Yılmaz otobüsün satış sürecini şöyle anlattı

 

Yılmaz ile telefonda gerçekleştirdiğimiz görüşmede, otobüsün Dersimspor’un olduğunu bilmediğini söyledi ve kendisine satılma sürecinde yaşananları şu ifadelerle aktardı;

 

İlyas Yılmaz; “Yıllarca Tuncelililer firmasında otobüsçülük yaptım. 10 yıldır Tuncelililer firmasından kopuktum. Tuncelilileri bıraktıktan sonra, Antalya’da bir şirkette çalıştım. Orada işlerim iyi olduğu için bir otobüs daha almak istedim. Tuncelililerde çalışan bir arkadaşımız bana satılık 2010 model bir araç olduğunu söyledi. Arabanın kime ait olduğunu sorduğumda, bana LİKİDGAZ bayisinin sahibi olan Kemal Seçkin’in olduğunu söylediler. Ben de internetten telefonunu buldum ve Kemal Seçkin’le irtibata geçtim. ‘Arabaya ne kadar para istiyorsunuz?’ dedim. O da arabayı başkasına sattığını söyledi. ‘Eğer yarın saat 11.00’a kadar gelip parayı verirlerse arabayı onlara veririm, gelmezlerse ben sana o zaman fiyat söylerim.’ dedi. Ben de ‘Hayırlısı olsun. Kime verirsen ver.’ dedim.

 

Sabah beni aradı, ‘o arkadaşlar gelmedi. Gel otobüsü sana vereyim.’ dedi. Ben de ‘ne kadar istiyorsunuz?’ dedim. 370 bin TL olduğunu söyledi. Çok olduğunu söylemem üzerine onlar da 10 bin TL düştü. 360 bin TL’ye aldık. Bende 160 bin TL peşin verdim. 2 aylık 200 bin TL’lik çek yazdık. Parayı nakit verdiğimiz zaman otobüsün noterde faturasını keserek devrini aldık.

 

Aslında aracı Murat Tankişi alacakmış. Biz parayı verdikten sonra bize bazı sıkıntıların olduğunu söylediler. 160 bin TL peşin vermiştik.

Duyduğum kadarıyla bu araç iki-üç defa ruhsat yani el değiştirmiş. Ama bunların kim olduğunu bilmiyorum. Ben paramı vererek otobüsü aldım.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4945
 Dün : 15526
 Toplam : 36631798
 Ip No : 3.235.75.174