Eğitim 2.4.2018 09:27:10 1505 defa okundu

Ortak Acı: KERBELA

Tunceli Belediyesi tarafından Yazar Ahmet Turgut ile "Ortak Acı Kerbela" konferansı düzenlendi.

Konuşmacı yazar, Kerbela’da yaşananların sayfalarca kitaplara konu olduğunu söyledi ve “Kerbela sayfalar dolusu kitaplara konu olmuş acı ve bir o kadarda gönüllere taht kurmuş bir olay. Kerbela bizim için bir rahmet. Biz belki de Kerbela olmasa, Evladı Resul ile bu kadar dilimizi tatlandıramayacaktık ya da bu kadar gönlümüze ayna tutamayacaktık.” ifadelerini kullandı. 

 

“Kerbela bizim için bir rahmet”

Tunceli Valiliği ve Tunceli Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yapılan Yazar Ahmet Turgut ile "Ortak Acı Kerbela" konferansı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kerbela’da yaşanan olaylara dair bilgi veren Yazar Turgut, "Kerbela sayfalar dolusu kitaplara konu olmuş acı ve bir o kadarda gönüllere taht kurmuş bir olay. Kerbela bizim için bir rahmet. Biz belki de Kerbela olmasa Evladı Resul ile bu kadar dilimizi tatlandıramayacaktık ya da bu kadar gönlümüze ayna tutamayacaktık. Biz Kerbela’yı anlayabilirsek ve Kerbela’nın mektebinden ders almaya çalışırsak sosyal, kültürel, sosyolojik her açıdan büyük bir rahmettir. Kerbela’nın günü yok, biz hep Muharrem aylarında Kerbela’yı hatırlayan bir toplum olduk. Ama şuan Recep ayındayız ve tekrar Kerbela’yı yad edebildik. Sevdiklerimizden birini kaybettiğimizde içimiz nasıl yanıyorsa, Kerbela acısı da öyledir. Kandil yakınındakini yakmadan, uzaktakilere ışık vermez" dedi.

 

Program, Vali Tuncay Sonel’in katılımcılara armağan edilmek üzere özel olarak hazırlattığı kitapları yazarın imzalamasıyla sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6655
 Dün : 11949
 Toplam : 25534999
 Ip No : 54.162.239.233