Manşet 13.9.2021 20:36:33 484 defa okundu

Orhan Aydın'a saldırı

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) pazar günü gerçekleştirilen Kartal mitinginin ardından tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı.

Pazar günü bir kişinin saldırısına uğrayan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’ın elmacık kemiğinde iki çatlak olduğu öğrenildi. 

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) pazar günü gerçekleştirilen Kartal mitinginin ardından tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı. Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan Aydın’ın elmacık kemiğinde iki çatlak olduğu belirtildi.

BirGün’e konuşan Orhan Aydın, olay anını ve sonrasını şöyle anlattı:

“Miting başladıktan 10 dakika sonra tuvalete gitmek istedim. Her yer polis kaynıyordu. 1 metrelik bir alanda arkamdan saldırdılar. Gece polisler bütün kayıtları izletti. Yüzü maskeli başı kasketli iriyarı bir faşistti ekrandaki. Miting alanının çevresini dolaşmış, belli ki beni takip etmiş. Olaydan sonra apar topar bölgeyi terk etmiş. Polise sorarsanız tanıyı yaptıklarını ve muhakkak bulacaklarını söylüyorlar.”

Saldırının Diyanet’le ilgili yaptığı Twitter paylaşımlarıyla ilgili olduğunu düşündüğünü aktaran sanatçı, “Ben bunun gazetecilere yapılan saldırıların bir devamı yani susturma politikası olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz hafta Diyanet’le ilgili paylaşımlardan sonra Yeni Akit beni hedef göstermişti. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştiğini düşünüyorum. Adaletin olmadığı yerde meydanı boş gören çeteler, eli kanlı mafyalar bizim teslim olacağımızı sanıyorlar, yanılıyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13777
 Dün : 18615
 Toplam : 45536447
 Ip No : 3.239.58.199