Eğitim 10.9.2019 10:00:35 1403 defa okundu

Okullar açılırken öğrencilerle konuştuk

 “Arkadaşlarımı ve öğretmenimi özlemiştim” VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

TUNCELİ HABER-2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Tunceli’de bulunan 86 okulda bin 42 öğretmen ve 9 bin 38 öğrenci ders başı yaptı. Öğrenciler okula gitmeye başlarken biz de öğrencilerin heyecanına ortak olduk. Tatilin bitmesinden pek memnun olmayan öğrenciler, bir yandan da arkadaşlarını ve öğretmenlerini gördükleri için sevinçli. Konuştuğumuz Şilan Ağın, sabah uyanmakta zorlandığını söylerken, Umut Gültekin derslerin de teneffüslerin de 20 dakika olmasını istedi. Bu yıl 3. sınıfa giden Lorin Bulut, büyünce öğretmen olmak istediğini aktarırken,  Zenan Azra Gezici ise avukat ya da hakim olma isteğini “Hakim olunca suçluları ona göre cezalandırırım.” sözleriyle gerekçelendirdi.

 

“Sabah kalkarken çok zorlandım”

Yeni eğitim-öğretim yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Tunceli’de de öğrenciler ilk dersini işledi. Öğrenciler, ilk günün heyecanını yaşarken biz de bu heyecana ortak olduk. İşte öğrencilerin Tunceli EMEK ile paylaştıkları;

Şilan Ağın; “Bugün okulun ilk günü olduğu için hem mutlu oldum hem de şaşırdım. Açıkçası, okulun açılmasını da istemiyordum. Lise 3’üncü sınıfa geçtim. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gidiyorum. Harita Kadastro Bölümünde okuyorum. Buna dair hedefim var. Ya Harita Mühendisliği ya da İngilizce Öğretmenliği bölümünü okumak istiyorum. Tatilde uyku alışkanlığım değiştiği için sabah kalkarken çok zorlandım.”

 

“Dersler 10’da başlasa çok güzel olur”

Umut Gültekin; “Lise 3’üncü sınıfa geçtim. Okullar bugün açıldı. Okullar açıldığı için mutluyum ama çok memnun değilim. Çünkü; dersler sekizde başlıyor. Normalde öğlen gibi uyanıyordum, onun için şimdi uyanamıyorum. Dersler 10.00’da başlasa çok güzel olur. Ayrıca dersler de teneffüsler de 20 dakika olsa daha iyi olur. Okul 5’te bitiyor ve geç oluyor. Okulların 14.40 gibi bitmesi gerekiyor. Fazla ders insanı yoruyor. Harita Kadastro Bölümünde okuyorum. Ya harita ya da inşaat mühendisi olmak istiyorum. Bunun için çaba harcıyorum ama o kadar da çalışmıyorum.”

 

“Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum”

Lorin Bulut; “4. sınıfa gidiyorum. Bugün okula gittim. Okul çok güzeldi. Arkadaşlarımı da özlemiştim ama en çok öğretmenimi özledim. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Hayat Bilgisi ya da Fen Bilgisi Öğretmeni olmak istiyorum. Çünkü Matematiği yapamıyorum. Bu sabah okul vardı diye 06.30’da uyandım. Tüm çocuklara başarılar diliyorum.”

 

“Büyüyünce futbolcu olmak istiyorum”

Kıvanç Duymaz; “4. sınıfa geçtim. Bugün okula gittim. Okul güzeldi. Eskisi gibiydi. Herkesi özlemiştim. Bugün Matematik ve Fen Bilgisi işledik. Yani dördüncü sınıfta işlenen dersleri işledik. 2 sayfa okuma yaptık. 2 sayfa da test çözdük. Büyüyünce futbolcu olmak istiyorum. Futbolla ilgileniyorum. Futbolcu olamazsam da Avukat olacağım. Çünkü avukatlar suçlularla konuşuyor, onlarla ilgileniyor. Bence bu güzel bir şey.”

 

“Hakim olunca suçluları ona göre cezalandırırım”

Zenan Azra Gezici; “6. sınıfa geçtim. Bugün okula gittim. Okul güzeldi. Arkadaşlarımı da öğretmenimi de özlemiştim. Bugün ders işledik. İngilizce işledik. İki ders Sosyal Bilgiler işledik. En son iki dersimiz Türkçe’ydi. Öğretmenimizin semineri olduğu için işlemedik. Büyüyünce, Avukat ya da Hakim olmak istiyorum. Hakim olunca suçluları ona göre cezalandırırım.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3674
 Dün : 19845
 Toplam : 43659768
 Ip No : 3.215.79.116