Sürmanşet 13.9.2018 08:24:32 639 defa okundu

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali Tuncay Sonel başkanlığında, okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

17 Eylül Pazartesi başlayacak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ile ilgili güvenlik toplantısı Dersim Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı. Okul güvenliğinden uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadelenin ele alındığı toplantıya Vali Sonel başkanlık yaparken, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sinan Şen, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Milli Eğitim Müdür Vekili İshak Orhan ve okul müdürleri katıldı.

 

Önceki eğitim öğretim yılında bütün okulları ziyaret ettiğini anımsatarak konuşmasına başlayan Vali Sonel," Ziyaretlerimiz sırasında öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bize ilettiği talepleri yerine getirdik. Tunceli'de göreve başladığımız günden beri yetim, öksüz evlatlarımıza ulaşıp isteklerini yaptık. Bin 155 üniversite öğrencimize burs verdik. Munzur Üniversitemizdeki bin 62 öğrencimize yemek bursu verdik. İçişleri Bakanımızın desteğiyle bin 334 öğrencimizi 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında uçakla çeşitli illere geziye gönderdik” dedi.

 

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okullarda alınacak güvenlik önlemleri hakkında da bilgi veren Tunceli Valisi, “Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okullarda ve okul çevrelerinde gereken her türlü tedbir alınacaktır. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda, kent güvenliği yönetim sistemi kapsamında ilimizdeki tüm okulların alt yapı çalışmaları tamamlandı. Tüm okullarımıza güvenlik kamerası sistemi takıldı. Bunun verdiği gurur ve mutluluğu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7966
 Dün : 13284
 Toplam : 30046799
 Ip No : 54.196.116.3