Eğitim 29.5.2019 09:25:56 881 defa okundu

Oku Kitabını Al Armağanını

“Altı Ayda 1 Milyon 67 Bin 55 Sayfa Kitap Okundu”

Tunceli’de kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve geliştirilmesi için iki yıldır sürdürülen "Oku Kitabını Al Armağanını" projesinin bu seneki ödül töreni gerçekleştirildi. Tunceli Valiliği önünde düzenlenen törende, 72 okulda uygulanan yarışmada dereceye giren öğrencilere bisiklet armağan edildi.

 

Ödül töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ödül törenine Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan V. P. Alb. Yılmaz Ustaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seçkin Şenlik, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor,  İl Jandarma Komutanı Alb. Sinan Şen, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tek, bazı kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

“Eğitim ve öğretimde başarılı olan Tunceli’mizin çıtası daha da yükseldi”

Vali Sonel burada yaptığı konuşmada; “2 yıldır Tunceli Valiliği görevini yürütüyoruz. Bunun 21 ayında belediye başkanlığı görevini de yerine getirdik. Bu süre içerisinde başta eğitim olmak üzere birçok alanda birçok işler yapıldı. Tunceli’nin çehresi değişti. Eğitim ve öğretimde başarılı olan Tunceli’mizin çıtası daha da yükseklere çıktı. Biliyorsunuz 2019 öğrencimizi hayırseverlerimizin de desteği ile uçaklarla başta İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok ile gönderdik. İçişleri Bakanlığımızın ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi ile çocuklarımız uçaklara bindi. İstanbul’u gezme imkanları oldu. Tüm lise son sınıf öğrencilerimizin, motivasyonlarını artırmak için üniversiteleri gezdirdik. Munzur Üniversitesi’nde okuyan 1062 öğrencimize yemek katkımız oldu. Kıymetli hayırseverlerimiz var. 1155 üniversite öğrencisine 1 Milyon 848 bin TL eğitim yardımı yapıldı.  Tunceli’de bir de görünmeyen güzel insanlar var. Mesela; Ali Büyükdağ iş adamımız çok güzel bir okul yaptı. Hayırlı uğurlu olsun. Çok değerli Kazım Güntaş iş adamımız hakikaten sadece Tunceli’ye değil bölgeye, hatta ülkeye örnek olacak çok güzel bir kütüphane ve konferans salonu yapıyor. Bunlar önemli şeyler devletimizle, milletimizle Tunceli’ye hep beraber bir şeyler yapmaya devam edeceğiz.

 

“İnsan okursa bilgi sahibi olur”

İnşallah gelecekte hepiniz güzel yerlere geleceksiniz. Hem kendinize hem ailenize hem de bu güzel ülkeye çok güzel işler yapacaksınız.  İnsan okursa bilgi sahibi olur. Güçlü olur.72 okulumuzda 72 birincimiz toplam 490 bin 175 sayfa okumuş. İkincilerimiz toplam 332 bin 561 sayfa okumuş. Üçüncülerimizin de okuduğu toplam sayfa sayısı 242 bin 392’dir. Ödül almaya hak kazanan 216 öğrencimizin, okuduğu kitap sayfa sayısı da altı ayda 1 milyon 67 bin 55’dir. Hepinizi tebrik ediyorum.

 

Bu organizasyon süresince sizlere emeklerini esirgemeyen ailelerinize, öğretmenlerinize, okul müdürlerinize, Milli Eğitim Müdürümüz nezdinde tüm milli eğitim camiamıza, milli eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Selçuk kardeşimize, bisikletlerin süslenmesinde emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, Rafting Dünya Şampiyonası’nda katkılarını aldığımız ve bize her türlü desteği veren Halk Bankası Genel Müdürümüze, buradaki Halk Bankası Müdürü Burçin Hanımefendiye, sizler adına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7100
 Dün : 18512
 Toplam : 31330452
 Ip No : 3.226.243.130