Manşet 30.11.2019 16:44:04 541 defa okundu

Öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi

Yeni ara tatil uygulamasının yürürlükte yer almaması dolayısıyla ortaya çıkan öğretmenlerin ek ders alamama durumu, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile çözüme kavuşturuldu.

Kararla, 2 hafta olan öğretmenlere ücret sınırı 4 haftaya çıkarıldı.

 

Resmi Gazete'de

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez başlattığı ara tatil uygulaması nedeniyle öğretmenlerin ara tatillerdeki mesailerde ve seminerlerde ek ders ücreti alamama ihtimali ortaya çıkmıştı. Öğretmenler, ilgili mevzuata göre; öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti alıyordu.

 

Söz konusu maddede yer alan 'iki hafta' ibaresi eski uygulamadaki iki tatil dönemi olan sömestr ve yaz tatilleri düşünülerek düzenlenmişti. Bu da yeni uygulamada öğretmenlerin ara tatil dönemlerindeki seminerlerden ek ders almalarını sınırlıyordu.

 

İlgili maddede yapılan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve bu sınır iki haftadan dört haftaya çıkarıldı. Kararla birlikte öğretmenler ara tatillerdeki çalışmaları nedeniyle de ek ders alabilecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6174
 Dün : 31629
 Toplam : 37599548
 Ip No : 3.81.28.10