Güncel 12.3.2018 19:20:02 765 defa okundu

Öğrenciler şiirleriyle duygulandırdı

Tunceli’de 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi. Etkinlikte öğrencilerin okuduğu şiirler, hazırlanan İstiklal Marşı Oratoryosu ile müzik dinletisi büyük beğeni aldı.

İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasının birincisi Elif Güntaş İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Nurten Şentürk, başarısını Zeytin Dalı Harekâtında görevli asker babasına armağan etti.

 

 

İstiklal Marşı’nın Kabulü Töreni

İstiklal Marşı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle Tunceli’de 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenen programa, Vali Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutanı Vekili Albay Feridun Bircan, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, bazı kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu ve  siyasi parti temsilcileri, öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, öğrencilerin okuduğu şiirler, hazırlanan İstiklal Marşı Oratoryosu ile müzik dinletisi büyük beğeni kazandı.

Çeşitli dinletilerin ardından İstiklal Marşının on kıtasını ezbere ve güzel okuma yarışmasının birinciliğini kazanan Elif Güntaş İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Nurten Şentürk, başarısını Zeytin Dalı Harekâtında görevli asker babasına armağan etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girin öğrenciler, Vali Sonel tarafından Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3206
 Dün : 10003
 Toplam : 25601374
 Ip No : 54.80.96.153