Güncel 16.4.2018 20:59:29 1099 defa okundu

'OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yaptığı 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' oturma eylemi, Tunceli'de Seyit Rıza Meydanında gerçekleştirildi. Bu eylem sırasında bakın kimler konuştu ve ne dedi...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yaptığı 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' oturma eylemi, Tunceli'de Seyit Rıza Meydanında gerçekleştirildi. CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, İl Başkanı Şükrü Kılıç, CHP’nin bazı ilçe belediye başkanları, sanatçı Metin Kahraman ile bazı partililer ve vatandaşlar katıldı. Eylemde konuşan CHP Tunceli İl Başkanı Şükrü Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminde sonra 20 Temmuz günü ilan edilen OHAL ile memuriyeti olmayan bir rejim değişikliliğinin ülkeye dayatıldığını söyledi. Hilmi Yarayıcı ise konuşmasında “Bugüne kadar onlar gibi düşünmeyen, onlar gibi yaşamayan, onlar gibi dünya görüşüne sahip olmayan herkesi bertaraf etmek istediler ve bunu OHAL ile yaptılar.” ifadelerini kullandı.

 

81 İLDE EŞ ZAMANLI OTURDULAR

 

CHP Genel Merkezi tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' oturma eylemi, Tunceli'de Seyit Rıza Meydanında yapıldı. Eyleme CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, İl Başkanı Şükrü Kılıç, bazı partili ilçe belediye başkanları, sanatçı Metin Kahraman ve bazı partililer katıldı. Seyit Rıza Meydanında yapılan ve yaklaşık bir saat süren oturma eyleminde OHAL ve hükümet aleyhine sloganlar atıldı. Burada konuşan İl Başkanı Şükrü Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminde sonra 20 Temmuz günü ilan edilen OHAL ile memuriyeti olmayan bir rejim değişikliliğinin ülkeye dayatıldığını söyledi.

 

'OHAL'E KARŞI DURACAĞIZ’

Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ise Olağanüstü Hal’in (OHAL) ilan edilmesinin ardından halka baskı kurulmaya başlandığını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü; "20 Temmuz'dan bugüne kadar halkımızın üzerinde baskı kurmaya başladılar. Öğrencileri, avukatları, doktorları, akademisyenleri, gazetecileri, aydınları, sanatçıları sudan bahane ve gerekçelerle  gözaltına alarak, tutukladılar. 10 binlerce insan gözaltından geçirilerek tutuklandı. Bugüne kadar onlar gibi düşünmeyen, onlar gibi yaşamayan, onlar gibi dünya görüşüne sahip olmayan herkesi bertaraf etmek istediler ve bunu OHAL ile yaptılar. OHAL 12 Eylül faşist darbesinin bir devamıdır. Bu faşist darbenin devamını bugünkü iktidar hayata geçirmeye devam ediyor. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlığı, yaşasın tam bağımsız Türkiye. Bu ülkenin yılmaz savunucusu, bekçisi olarak söz veriyoruz; OHAL'e karşı duracağız, demokrasiyi bu ülkede yaşatacağız."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4101
 Dün : 12155
 Toplam : 26094110
 Ip No : 54.198.55.167