İlçe Haberleri 9.9.2019 22:00:00 1783 defa okundu

Nupelda ve Ayaz’a Atfen Çocuk Şenliği

Ovacık’ın Yeşilyazı Köyü’nde uçurtma şenliği gerçekleştirildi.

Behzat Firik Kültür Evi tarafından Nupelda ve Ayaz kardeşlere atfen düzenlenen şenlikte uçurtma etkinliğinin yanı sıra müzik dinletisi de yapıldı. Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına etkinliğin gerekçesine dair konuşan Deniz Çakan, “Kooperatif,  gücünü üretici ve kitlelerden alıyor. Halktan bağımsız kültür evimiz gelişmeyecektir.” dedi.

 

Çocuk Korosu ve Grup Weroz sahne aldı

15 Temmuz 2019 tarihinde yayladaki çadırlarının yakınında patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden  Ayaz ve Nupelda Güloğlu adlı iki kardeş anısına, Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Yeşilyazı Köyü’nde uçurtma şenliği düzenlendi.

 

Şenliğe, çocuklar ve aileleri katıldı. Burada, Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına konuşan Deniz Çakan, “Kooperatif,  gücünü üretici ve kitlelerden alıyor. Halktan bağımsız kültür evimiz gelişmeyecektir. Behzat Firik Kültür Evi’ne tüm halkımızın omuz vermesini istiyoruz” dedi.

 

Behzat Firik Çocuk Korosu ve Grup Weroz’un sahneye çıktığı etkinlikte yüz boyama, kitap okuma ve uçurtma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, çocukların çöpleri toplamasıyla son buldu.

 

(Bu haberin oluşturulmasında Pirha’dan yararlanılmıştır.)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4564
 Dün : 18598
 Toplam : 38441159
 Ip No : 3.219.167.194