Manşet 10.10.2018 08:51:11 730 defa okundu

Nevşehir ile Konya’yı gezdiler

Gaziler ve şehit aileleri, Vali Tuncay Sonel tarafından 3 gün süren Nevşehir ve Konya gezisine gönderildi.

Gezi organizasyonu ile gaziler ve şehit aileleri, Nevşehir ile Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezip tanıma imkanı buldu.

 

Sonel, şehit ailelerini ve gazileri Gümüşhane-Trabzon-Rize’den sonra bu kez de Nevşehir ve Konya gezisine gönderdi.

 

İlk olarak Nevşehir’e gidip Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini, Ihlara Vadisi’ni, Ürgüp ve Göreme’yi gezen grup, ardından Konya’yı hem gezme imkanı buldu hem de semazen gösterisi izlediler. Gezi sırasında rehberler tarafından katılımcılara güzergahlar, ziyaretgahlar, tarihi yerler, kültürel ve manevi değerler hakkında bilgiler verildi.

 

“Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz Baştacı”

 Sonel, şehit ailelerini ve gazileri Gümüşhane-Trabzon-Rize gezilerinden sonra şimdi de Nevşehir ve Konya’yı gezmeye gönderdiklerini ifade etti. Vali Sonel, “Millet olarak şehit ailelerimize ve gazilerimize minnet borcumuz var. Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden vatan evlatlarımızı ve yakınlarını kendi ailemizden farklı görmüyoruz. Onlar için 3 gün süren Nevşehir ve Konya gezisi düzenledik. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz hem bu illerimizi gezip görüp tanıdılar hem de moral buldular. Gezi sırasında şehit ailelerimize ve gazilerimize gösterdikleri ilgiden ötürü Selçuk Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Şahin ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Sayın Mazhar Bağlı’ya teşekkür ederiz. ” diye konuştu.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9655
 Dün : 16293
 Toplam : 29683008
 Ip No : 54.85.162.213