Spor 26.5.2018 18:06:37 1715 defa okundu

Neden Avrupa Şampiyonasını Tunceli’de Yapmayalım?

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Başkanı Fikret Yardımcı ile Munzur kıyısında konuştuk. Türkiye Rafting Şampiyonası’nın ilimizde düzenlenmesine nasıl karar verildiğine dair süreci paylaşan Yardımcı, dikkat çeken önerilerde bulundu:

 

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Başkanı Fikret Yardımcı ile Munzur kıyısında konuştuk. Türkiye Rafting Şampiyonası’nın ilimizde düzenlenmesine nasıl karar verildiğine dair süreci paylaşan Yardımcı, “Şu an planlama yapıyoruz ve önümüzdeki günlerde neden Dünya ve Avrupa Şampiyonası yapmayalım diyoruz. Hedefimiz Uluslararası bir şampiyona ve buna doğru ilerliyoruz.”  şeklinde konuştu.

 

MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON

 

Tunceli EMEK-Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı da olan Fikret Yardımcı, Pazar günü sona erecek Türkiye Rafting Şampiyonası ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Yardımcı, Tunceli’yi çok beğendiğini söyledi ve görüntülerin yayınlanması üzerine çok sayıda kişinin kendisini arayarak “Burası neresi?” diye sorduğunu aktardı.

Tunceli’de Avrupa ve Dünya Rafting Şampiyonalarının da düzenlenebileceğini belirten Fikret Yardımcı’nın açıklamaları şöyle;

 

“Daha önce Munzur Vadisini incelemeye gelmiş ve alan tespitimizi yapmıştık. Burada sportif şampiyona yapılacağını keşfettik. Sayın Valimiz ile bu çalışmayı son 15 günde yaparak  muhteşem bir organizasyon gerçekleştirdik.

 

Şu an sahada 447 takım, 400 sporcu ve toplamda 500 kişi Tunceli dışından geldi. Arkadaşlarımız burada, bu muhteşem vadiyi geziyor, inceliyor. Bunun güzelliği tüm dünyaya yansıyor. Dün Tunceli haberleri bir çok yerde çıktı ve tüm dünya burayı soruyor. Orası neresi, diye. Zaten biz sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu çok iyi biliyoruz. Tunceli’den Milli sporcularımız, yeni yetişmiş genç kızlarımız var. Biz bunlarla Avrupa’ya çıkıyoruz. Daha nasıl devamını getirebileceğimizi düşünüyoruz.

Sporun gücü her şeyden üstündür. Hatırlarsanız, kriket diye bir spor dalında savaş bile 3 gün  ertelenmişti. O nedenle biz Tunceli’de sporun dostluk-kardeşlik  anlamında büyüyeceğini düşünüyoruz. Şu an planlama yapıyoruz ve önümüzdeki günlerde neden Dünya ve Avrupa Şampiyonası yapmayalım diyoruz. Hedefimiz Uluslararası bir şampiyona ve buna doğru ilerliyoruz.”

Söyleşiyi Youtube'daki Tunceli EMEK Gazetesi TV Kanalından izleyebilirsiniz.

İzlemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6687
 Dün : 16118
 Toplam : 26043159
 Ip No : 54.224.56.126