Sürmanşet 9.8.2018 09:05:37 1631 defa okundu

Nazımiye’de Kaymakamlık Yapmıştı

İçişleri Bakan Yardımcılığına Atandı

 

İçişleri Bakanlığında bakan yardımcılığı görevlerine atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle atanan isimlerden biri Tuncelililerin de tanıdığı bir isim. Geçmişte Nazımiye’de kaymakamlık yapmış olan Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

İçişlerinde Bakan Yardımcıları Belirlendi

Buna göre, İçişleri Bakan Yardımcılıklarına Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Muhterem İnce, Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil’in ataması gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Protokol Genel Müdür Yardımcılığına ise Serap Ersoy getirildi.

Mehmet Ersoy Kimdir?

Mehmet Ersoy 26.04.1964 tarihinde Sinop-Boyabat'ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversite'si Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki idare amirliği mesleğine kabul edildi. Kaymakam Adaylığı döneminde bir yıl süreyle İngiltere'de dil ve mesleki eğitim aldı.

Tunceli-Nazımiye ilçesine Kaymakam olarak atanan Ersoy, 22 Aralık 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Sarıyer Kaymakamlığı'ndan Yalova Valiliği'ne atandı. 2 Ocak 2010 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) görevlendirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6862
 Dün : 16118
 Toplam : 26043334
 Ip No : 54.224.56.126