Sürmanşet 21.9.2019 17:41:37 498 defa okundu

Nazımiye’de Birlik Cemi Yapıldı

Nazımiye Belediyesi ve Düzgün Baba Cemevi’nin koordinesinde birlik cemi tutuldu.

Burada konuşan Alevi Pirleri, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmanın yükseltilmesi gerektiğine vurgu yaparak, toplumsal barışın inşasına dönük dilek ve temennilerde bulundu. İlköğretim haftası nedeniyle öğretmen ve öğrencilere yemek de verilen programda, Kureyş Baba Ocağı Pirlerinden Mehmet Ali Akbayır, kısa süre sonra açılacak bağlama ve semah kursuna çocukların katılması çağrısı yaptı. 

 

“Birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma yükseltilmeli”

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde belediye ve Düzgün Baba Cemevi tarafından birlik cemi düzenledi. Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, Erzincan Yalınca Köyü Cemevi Başkanı Selçuk Güzel, bazı ocak pirleri ve vatandaşların katıldığı cemde, birlik-beraberlik içerisinde dayanışmanın yükseltilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Baba Mansur Ocağı’ndan Abdullah Dede, Kureyş Baba Ocağı’ndan Mehmet Ali Dede, Derviş Cemal Ocağı’ndan Zeynel ve Umut Demir Dede yaptıkları konuşmalarda toplumsal barışın inşasına dönük dilek ve temennilerde bulundu.

 

Konuşmaların ardından, Erzincan Cemevi’nden gelen bir grup, semah döndü. Programda, ilköğretim haftası nedeniyle öğretmen ve öğrencilere yemek de verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2999
 Dün : 20651
 Toplam : 36705024
 Ip No : 3.230.154.129