Manşet 10.8.2018 08:53:30 402 defa okundu

Nakliye Fiyatları İkiye Katladı

Kurban Bayramı'na 11 gün kaldı. Bu yıl ki kurban fiyatları geçen yıla oranla bir hayli arttı. Yetkililer bu artışın en büyük nedeninin nakliye firmaları olduğunu söylüyor.

10 gün önce 30 adet büyükbaş hayvanı 3 bin TL'ye Ağrı'dan İstanbul'a taşıyan bir tır şu an 6 bin TL'ye taşıyor. Kurbanlıklarını getirmek zorunda olduğunu belirten yetkililer nakliyecilerin bu durumu fırsata çevirdiğini ve fiyatları iki katına çıkardığını söylüyor.

Bayram hareketliliği…

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hem kurban kesecekler için hem de satışını yapacaklar için tüm yurtta hareketlilik başladı. Bayram öncesi, kırmızı et üreticileri kurbanlık piyasasını değerlendirdi. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı (TÜKETBİR) Bülent Tunç, bu yıl ki kurbanlık fiyatlarını nakliyecilerin etkilediğini söyledi. Tunç, “Büyükbaş kurbanlık hayvanların kilogram fiyatı şu an yeri ve et randımanına göre 22- 24 lira arasında değişiyor. Tabi bu rakamların üstüne çıkan da var. Bunun en büyük sebebi ise nakliye firmalarının fiyatları iki katına çıkarmaları oldu.” dedi.

3 Bin TL’den 6 Bin TL’ye Çıktı

2018 yılı kurban fiyatları bölgeye veya semtlere göre değişiklik gösteriyor. Bunun en büyük sebebi nakliye firmalarının fiyatları ikiye çıkarması oldu. Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği Ahmet Yücesan geçen hafta 3 bin TL olan nakliyenin şimdi 6 bin TL’ye çıktığını söylüyor. Yücesan, “Kurban Bayramı yaklaştıkça nakliyeciler fiyat arttırıyor. 10 gün önce Ağrı’dan İstanbul’a 30 adet büyükbaş hayvanı 3 bin TL’ye götürüyorlardı. Şimdi bu fiyat 6 bin TL’ye çıkmış durumda. Üreticilerde mecbur bu fiyat artışını kurbanlıklarına yansıtmak zorunda kalıyor.” ifadelerini kullandı.

Hastalıklı Olabilir

Kurbanlık alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Yücesan, hayvanlarını alırken mutlaka hastalığı var mı yok mu bakmaları gerektiğini söyledi. Ahmet Yücesan,” Hayvanlar veteriner hekimler tarafından kontrol edilmeli yoksa hastalıklı olabilir. ” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7153
 Dün : 19644
 Toplam : 26027507
 Ip No : 54.198.212.30