Eğitim 8.11.2019 08:39:47 1111 defa okundu

Müzikli Beslenme Saati

Tunceli merkezdeki Atatürk İlköğretim Okulu’nda 1. sınıftaki öğrencilere ders veren Öğretmen Nazım Bulut, çocukların beslenme saatlerinde onlara bağlama çalarak bu saati daha verimli hale getirmeye çalışıyor. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Daha önce öğrencilerin beslenme saatinde sıkıldığını söyleyen Nazım Öğretmen, bu uygulamadan sonra öğrencilerin daha düzenli beslendiğini belirtti ve “Küçük yaş grubu, özellikle anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için yemek yemek ve beslenme alışkanlığı sıkıcı bir durum haline geliyor. Bunu biraz değiştirmek ve farkındalık yaratmak için kadim Munzur Nehri’nin kenarındaki bu güzel okulumuzda çocuklarımızla beraber bağlama ve müzik eşliğinde, beslenmeye karar verdik. Bu şekilde, çocuklarımızın beslenme ve yeme şeklinde bir farklılık yarattık.” dedi.

 

“Çocuklarımızın beslenme ve yeme şeklinde farklılık yarattık”

Tunceli merkezdeki Atatürk İlköğretim Okulu’nda 1. sınıftaki öğrencilere ders veren Öğretmen Nazım Bulut, çocukların beslenme saatlerinde sıkıldığını ifade etti. Bu durumdan velilerin de şikayetçi olduğunu söyleyen Nazım Öğretmen, öğrencilerinin dikkatini yemek yemeye vermek amacıyla onlara beslenme saatlerinde bağlama çaldığını ifade etti. Bu uygulamanın ardından öğrencilerin beslenmelerinde farklılık olduğunu söyleyen Nazım Öğretmen, “Atatürk İlkokulu 1/B sınıfı öğretmeniyim. Biz okulu sadece akademik bilgilerin verildiği bir alan olarak değil, çocuklarımızın hoşça vakit geçirebileceği bir mekan olarak düşünüyoruz. Bunun için de bu süreci güzel şeylerle anlamlandırmanın çabası içindeyiz. Küçük yaş grubu, özellikle anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için yemek yemek ve beslenme alışkanlığı sıkıcı bir durum haline geliyor. Bunu değiştirmek ve farkındalık yaratmak için müzikle beslenmeyi düşündük. Kadim Munzur Nehri’nin kenarındaki bu güzel okulumuzda, çocuklarımızla beraber bağlama ve müzik eşliğinde beslenmeye karar verdik. Bu şekilde çocuklarımızın beslenme ve yeme şeklinde farklılık yarattık. Bunu kendi başımıza yapmadık. Okulumuzdaki hizmetliler, memur arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımız, idaremiz ve herkes bu sürecin içinde. Bu süreci böyle sürdürmekte ısrarlı ve kararlıyız.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4594
 Dün : 15526
 Toplam : 36631447
 Ip No : 3.235.75.174