Sürmanşet 25.9.2020 09:10:17 1421 defa okundu

Müzik bölge şampiyonasında 3 Tuncelili

Pandemi, müziğin de canına okudu

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkezi ile KYK Eğitim Şube Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen Müzik Bölge Şampiyonası yapıldı. Şampiyonaya, Tunceli’den katılan 3 isim derece yaptı. Yolladıkları videolarla Gençler Arası Türk Ses Yarışmasına ilimizden katılan Ali Ozan Kelat, Zehra Alp ve Emir Tuğrul Tek ilk üçe girdi. Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na yetenek sınavıyla girmeye hak kazandığı için şu anda Ankara’da olan Emir Tuğrul Tek’e telefonla ulaştık. Emir, müzik çalışmalarına imkan sağlayan Çemişgezek Gençlik Merkezi yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti ve ekledi “Kazandığım için çok mutluyum”

 

5 KATEGORİDE YARIŞMA

Gençlik Merkezleri İller arası Müzik Bölge Şampiyonası beş ayrı kategoride yapıldı. Kadınlar ve erkekler Türk Müziği, Popüler Müzik Kadın, erkek ve Özgün Yorumlama Müzik kategorisinde gerçekleşen bölge şampiyonasında birinci olan isimler Ankara'da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Müzik Bölge Şampiyonası'na Erzurum ev sahipliği yaptı. Korona virüs (Covid-19) Salgını nedeniyle yarışma online yapıldı. Pandemi tedbirleri nedeniyle yarışmacılar kendi ellerinde seslendirdikleri parçaların videolarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkezine gönderdi. Yarışmanın Bölge Finalleri Yakutiye Gençlik Merkezi ile KYK Eğitim Şube Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Kemal Balcı, Aydın Kahraman ve Gönül Kürkçüoğlu gibi müzisyenlerden oluşan Jüri, KYK toplantı salonunda seçimini yaptı. Jüri, birbirinden güzel sesli genç sanatçılar arasında şampiyonları belirlemek için bir hayli zorlandı. Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz, KYK Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şimşek, Vedat Engin, Aşkale Gençlik Merkezi'nden Fatih Senir, Gençlik Liderleri Leyla Karakaya ile İlteriş Bülent Aydın'ın da görev aldığı bölge şampiyonasında Jüri bölge birincilerini belirledi.

 

40 video görüntüsü gönderildi

Bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle Bölge Şampiyonası'nın online olarak Erzurum'da yapıldığını belirten Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz, "12 ilden topladığımız 40 videoyu Kemal Balcı, Aydın Kahraman ve Gönül Kürkçüoğlu'ndan oluşan jürimiz büyük bir titizlikle izledi ve değerlendirmesini yaptı. Değerlendirme sonunda birinciler belli oldu" dedi.

 

Gençlik Merkezleri İller arası Müzik Bölge Şampiyonası beş ayrı kategoride yapıldı. Kadınlar ve erkekler Türk Müziği, Popüler Müzik Kadın, erkek ve Özgün Yorumlama Müzik Yarışmaları kategorisinde gerçekleşen bölge şampiyonasında birinci olan isimler Ankara'da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı. KYK Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şimşek, Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz'ın yanı sıra Vedat Engin ve Leyla Karakaya jüri üyelerine filoğrafi işlemeli Türk bayrağı ve kitap hediye etti.

 

TUNCELİ GSİM KUTLADI

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yarışmada dereceye girenleri kutlayan bir mesaj yayınladı. Kurumun mesajında “Bakanlığımızın düzenlediği Gençler Arası Türk Ses Yarışmasında ilimizi temsil ederek Erzurum Bölge Finalinde ilimizi gururlandıran Ali Ozan Kelat, Zehra Alp ve Emir Tuğrul Tek’i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.” denildi.

 

EMİR DE TEŞEKKÜR ETTİ

Tunceli’den yarışmaya Türk Müziği dalında katılarak 3. Olan Emir Tuğrul Tek, gazetemize yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu söyledi.

Emir “Video çekip gönderdik. Tunceli Gençlik Merkezindeki gençlik liderleri bu videoyu yarışma jürisine ulaştırdı. Mutluyum. Çemişgezek Gençlik Merkezi yetkilileri çalışmama imkan tanıdı. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

İşte Müzik Bölge Şampiyonasında dereceye girenler:

 

TÜRK MÜZİĞİ KIZ

1.Özge Polat(Erzurum)

2.Bergen Dağdagül (Muş)

3.Kader İleru (Bitlis)

 

TÜRK MÜZİĞİ ERKEK

1.Fırat Türkmen(Erzurum)

2.Kadir Özateş (Bingöl)

3. Emir Tuğrul Tek (Tunceli)

 

POPÜLER KIZ

1.Seda Karakuş(Ağrı)

2. Zehra Alp (Tunceli)

3.Esra Bilici (Hakkari)

 

POPÜLER ERKEK

1.Ali Ozan Kelat (Tunceli)

2.Harun Atiş (Erzurum)

3.Ferhat Çetin (Muş)

 

ÖZGÜN YORUMLAMA

1.Malatya

2.Van - ERZURUM

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12110
 Dün : 15571
 Toplam : 39696978
 Ip No : 3.238.62.144