Spor 22.5.2018 19:58:33 1704 defa okundu

Munzur’da Rafting Keyfi

Türkiye Rafting Şampiyonası 2. ayak yarışları, 23-27 Mayıs'ta Munzur Çayı'nda gerçekleştirilecek. Farklı illerden 300 sporcunun katılması beklenen şampiyonada, 30 hakem görev yapacak. Munzur’daki bu nefes kesecek şampiyonaya, İtalya'dan 2 Nehir Eğitim Başkanının da katılacağı açıklandı.

 

Pazara Kadar Sürecek

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Tunceli’de rafting şampiyonası düzenlenecek. Tunceli Valiliği ve belediye tarafından desteklenecek şampiyonaya, farklı illerden üç yüz sporcunun katılacağı açıklandı. Tunceli’nin de 5 takım ile yarışacağı şampiyonaya; İstanbul'dan 2, Ardeşen Belediyesinden 4, Dalaman Belediyesinden 6, Hakkari Cilo'dan 12, Van Çatak Belediyesinden 6, Kayseri Yahyalı Belediyesinden 3, Düzce Cumayeri'nden 2, ÇAYKUR Spor Kulübünden 3, Rize Spor Kulübünden 1, Erzurum'dan 1, Elazığ Palu'dan 1, Artvin Yusufeli'den 2 takım olmak üzere 300 sporcunun katılacağı, 30 hakemin de görev alacağı aktarıldı.

 

 

“İlimizin tanıtımı açısından bu organizasyonu çok önemsiyoruz”

 

Etkinlik öncesinde bir açıklama yapan Tunceli Valisi Tuncay Sonel; "Rafting sporunun gelişmesini, spor turizmi ve ilimizin tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. İlimizde rafting ve diğer doğa sporlarına oldukça uygun parkurlar var. Bu avantajın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda, Türkiye Rafting Şampiyonası'nın ilimizde yapılacak olması bizi heyecanlandırdı. Farklı illerden gelen sporcular ile misafirlerin ilimizi görüp tanımaları, Munzur Çayı'nın güzelliklerini görmeleri, Tunceli'nin turizm potansiyelini arttıracaktır. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı'ya teşekkürlerimi sunuyor, şampiyonaya katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum." dedi.

 

Şampiyonanın kazanan takımlarına, madalyaları 27 Mayıs'ta düzenlenecek tören ile verilecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6716
 Dün : 19644
 Toplam : 26027070
 Ip No : 54.198.212.30